Dzisiaj jest: 18 Kwietnia 2024    |    Imieniny obchodzą: Apoloniusz, Bogusława, Bogusław

Rewizyta… czyli spotkanie misyjne w naszej szkole z udziałem s. Dawidy

s. DawidaDnia 27 października 2015 roku w naszej szkole odbyło się spotkanie misyjne z udziałem siostry Dawidy ze zgromadzenia Sióstr Misjonarek Świętej Rodziny z Lublina.
Tym razem "misyjne rekolekcje” odbywały się w trzech grupach wiekowych:
- uczniowie kl. I - III SP,
- uczniowie KL. IV – VI SP,
- młodzież gimnazjalna.

Taka forma spotkań pozwoliła na zróżnicowanie i dostosowanie  zakresu tematyki prelekcji do ich możliwości percepcyjnych, wrażliwości i zainteresowań.
We wszystkich grupach Siostra w przystępny i interesujący sposób przybliżała problemy ludzi, w szczególności dzieci, żyjących na Czarnym Lądzie. Pogadanki były poparte ciekawymi prezentacjami i żywym świadectwem Misjonarki, która osobiście doświadczyła ,,misyjnej przygody” podczas swojego pobytu w Kenii i Zambii.
Spotkania odbywały się w niezwykle przyjaznej atmosferze, w duchu prawdziwej miłości do bliźniego i rozbudziły w nas pragnienie niesienia pomocy tym, którzy potrzebują daru naszych serc.
Siostra Dawida przygotowała również wszystkim uczestnikom spotkania drobne upominki jako podziękowanie za niesioną pomoc Dzieciom Afryki.
W zależności od grupy wiekowej uczniowie otrzymali: słodycze, broszurki, afrykańskie gadżety(koraliki, hebanowe zwierzaczki).
Uczniowie mieli także niepowtarzalną okazję, by zadawać nurtujące ich pytania i otrzymać na nie wyczerpujące i ciekawe odpowiedzi.
Kilka uczniowskich refleksji i przemyśleń po duchowych spotkaniach:
•    Michał kl. III SP - "Zrozumiałem, jak biedni są ludzie, żyjący w Afryce."
•    Kamil kl. III SP – "Smutne jest to, że żyją w domach ze słomy, piją brudną wodę."
•    Radek kl. III SP - "Dzieci bawią się zabawkami, które same sobie zrobią."
•    Kacper kl. III SP - "Uczą się w klasach, które liczą około 50 uczniów."
•    Adam kl. II b SP - "Zadziwia mnie to, że mimo iż jest u nich (w Afryce) bieda, to dzieci i ludzie są szczęśliwi i uśmiechnięci."
•    Kuba kl. II b SP - "Mam mieszane uczucia po spotkaniu z s. Dawidą. Z jednej strony podobały mi się te obrazy i opowiadania siostry, a z drugiej bardzo mi szkoda tych dzieci, że żyją w takiej biedzie."
•    Julia kl. II b SP - "… i dlatego powinniśmy im pomagać i modlić się w intencji Misji i Misjonarzy."
Uczniowie z pewnością zrozumieli mądrość zawartą w powiedzeniu: "Złotych skarbów wciąż szukamy lecz doceńmy to, co mamy." Istotne również jest to, że dzieci i młodzież chętnie otwierają swoje serca i włączają się w różne akcje charytatywne, organizowane przez Samorząd Uczniowski, mające na celu zbiórkę ofiar na nasze adopcyjne dzieci z Afryki – Dunkana i Dooren.
Siostrze Dawidzie serdeczne Bóg zapłać za poświęcony czas i serce….

Maria Porucznik

A tu znajdziemy fotoreportaż