Dzisiaj jest: 29 Marca 2024    |    Imieniny obchodzą: Wiktoryna, Cyryl, Eustachy

Sprawozdanie z działalności MRG V kadencji za okres od października do czerwca w roku szkolnym 2012/2013

• 18 października 2012r. odbyły się demokratyczne wybory do rady. Młodzież gimnazjum wybrała 15 radnych z klas I - III
  • Kampania wyborcza trwała od 8 do 17 października 2012r.
  • Sesja inauguracyjna miała miejsce 20 listopada 2012r. - gościem specjalnym był starosta bielski pan Sławomir Jerzy Snarski
  • Podczas tej sesji wybraliśmy w demokratycznych wyborach prezydium rady w składzie:
  1. Emilia Karpiesiuk - przewodnicząca
  2. Marta Borowska - zastępca przewodniczącego
  3. Ewa Niewińska - zastępca przewodniczącego
  4. Maciej Odachowski - sekretarz
  5. Krzysztof Bogusz - skarbnik
  • 28 listopada ukazał się w Kurierze Bielskim artykuł "Młodzi stawiają gminie cele"
  • 11 grudnia 2012r. odbyła się sesja robocza w szkole, podczas której przyjęliśmy Plan pracy na 2013 rok.
  • pod koniec 2012r. radne Anna Krasowska i Martyna Onopa oraz Paulina Młodzianowska i Patrycja Zalewska wspólnie z Panem dyrektorem i Panem wójtem złożyły życzenia świąteczne władzom samorządowym województwa podlaskiego.
  • część radnych zaaranżowała się w wykonanie stroików świątecznych, które wręczyliśmy gościom podczas wigilii szkolnej
  • 13 stycznia 2013r. większość radnych wzięło udział w XXI Finale WOŚP. Jako wolontariusze kwestowaliśmy na terenie naszej gminy. Wzięliśmy też udział w części artystycznej.
  • Warto zauważyć, że w tym roku szkolnym nie obradowaliśmy oficjalnie w Urzędzie Gminy zbyt często. Wspólnie z opiekunami raz w miesiącu odbywaliśmy sesje robocze w szkole w sali 33. Omawialiśmy bieżące sprawy, kronikarze uzupełniali kronikę, redagowaliśmy Głos Młodych.
  • 3maja delegacja rady wzięła udział w powiatowych obchodach Święta Konstytucji.
  • Również 11 maja delegacja rady wraz z pocztem sztandarowym wzięła udział w obchodach święta Szwadronu Honorowego 3 Pułku Szwoleżerów Mazowieckich w Warszawie z którym utrzymujemy stały kontakt. Warto zaznaczyć, iż Rada otrzymała od nich podziękowanie złożone na ręce naszej opiekunki p. B. Pierzchało.
  • 27 maja odbył się IV Konkurs Wiedzy o Samorządzie Terytorialnym i Gminie Wyszki, którego byliśmy współorganizatorami.
  • Planujemy jeszcze 20 czerwca wyjechać do Miejsc Pamięci Narodowej i zredagować Głos Młodych i podziękować dla Pana Henryka Prajsa za udzielone wsparcie finansowe.
  • Plany na rok 2013:

ü  reaktywować konkurs na logo rady

ü  przeprowadzić wybory uzupełniające wśród uczniów klas I gimnazjum

ü  aktywnie włączać się w życie szkoły i gminy