Dzisiaj jest: 11 Maja 2024    |    Imieniny obchodzą: Mira, Franciszek, Ignacy

Z serii "Zdarzyło się w naszej szkole..."- kilka wspomnień całkiem świeżych

dzień nauczycielaBo nauczyciel jest kapitanem… Dnia 13 października 2016 roku obchodziliśmy Dzień KEN, czyli święto wszystkich ludzi bezpośrednio i pośrednio związanych z oświatą – tradycyjnie zwane Dniem Nauczyciela. W naszych szkolnych obchodach udział wzięli zaproszeni goście, a wśród nich: przedstawiciele UG, BS, nauczyciele emeryci, pracownicy administracji i obsługi oraz rodzice.

Scenariusz uroczystości szkolnej i środowiskowej zarazem przygotował, i koordynował jej przebieg Samorząd Uczniowski.  Uczniowie zaprojektowali oryginalną dekorację okolicznościowa oraz przygotowali pomysłową niespodziankę swoim nauczycielom i wszystkim gościom, którzy to zostali udekorowani orderami za wszelkie zasługi i osiągnięcia w pracy z dziećmi i młodzieżą. Nagrodzeni mieli,  prawdopodobnie, jedyną w życiu okazję pojawić się w blasku świetlnych fontann na czerwonym dywanie, by odebrać niepowtarzalne i jedyne w swoim rodzaju odznaczenia przyznane przez Kapitułę Uczniowską. I tak na dumnie wypiętych piersiach zawisły  miedzy innymi ordery: "salomonowej mądrości", "słońca", "wąsa i melonika", "uśmiechniętych ust", "żabotu" czy też "zaczarowanych  okularów" i "kolorowej kokardy". Oczywiście wszystko to w ramach dobrej zabawy i jako wyraz niepospolitego poczucia humoru dorosłych i uczniów…ale Szanowni Nagrodzeni – odznaczenia zobowiązują!!!
W trakcie uroczystości mieliśmy także niepowtarzalną okazję, by "zajrzeć" do pokoju nauczycielskiego i przekonać się, jak spędzają przerwy "nauczyciele" - o czym rozmawiają, na co narzekają, czym się cieszą, co zaprząta ich myśli… A wszystko to dzięki grupie uczennic klas drugich i trzecich gimnazjum, które perfekcyjnie wcieliły się w role przedstawicieli grona pedagogicznego w przygotowanej na ten dzień części artystycznej.
Życzeniom, podziękowaniom i uśmiechom nie było końca. Uroczystość upłynęła w radosnej i przyjaznej atmosferze. Chciałoby się z wszystkich sił zakrzyknąć: "Chwilo trwaj…jesteś piękna"!!!

Maria Porucznik

A tu link do fotogalerii