Dzisiaj jest: 19 Maja 2024    |    Imieniny obchodzą: Mikołaj, Piotr, Urban

"Lepszy internet zależy od Ciebie!" - konkurs z okazji DBI

dbiW 2016 r. Dzień Bezpiecznego Internetu będziemy obchodzić 9 lutego. Wszystkie działania podejmowane w ramach DBI będą realizowane pod hasłem "Lepszy Internet zależy od Ciebie!". Podczas obchodów DBI chcemy podkreślić to, że każdy internauta może przyczynić się do tego, że Internet będzie miejscem bezpiecznym i pozytywnym. Każdy z nas ponosi odpowiedzialność za to, co robi w sieci i w jaki sposób z niej korzysta. Chcemy również zwrócić szczególną uwagę na potencjał sieci, który dzieci mogą wykorzystać zarówno w edukacji, kontaktach z rówieśnikami jak również jako formę twórczej rozrywki.

Z tej okazji zapraszamy uczniów kl. IV – VI szkoły podstawowej i I – III gimnazjum do udziału w konkursie plastycznym na plakat lub zakładkę do książki  „Lepszy Internet zależy od Ciebie”.

„Lepszy Internet zależy od Ciebie”

1. Cele konkursu

• popularyzacja bezpiecznego korzystania z portali internetowych, korzystania z sieci,
  • rozwijanie umiejętności posługiwania się technologią informacyjną,
  • kształtowanie umiejętności selekcji potrzebnych informacji,
  • zachęcenie do korzystanie z różnorodnych źródeł informacji z poszanowaniem praw autorskich
  • rozwijanie inwencji twórczej uczniów.

2. Warunki konkursu

• prace samodzielne, z dołączoną metryczką autora /imię, nazwisko, klasa/
  • plakat wykonany techniką dowolną, o formacie co najmniej A3
  • zakładka wykonana techniką dowolną, o wymiarach 10 cm x 20 cm
  • tematyka pracy powinna nawiązywać do tegorocznego hasła „Razem tworzymy lepszy Internet".
  • prace należy złożyć do nauczycieli informatyki do 09. 02. 2016 r.

3. Kryteria oceny prac

Komisja w składzie:  dyrektor szkoły, nauczyciele informatyki, plastyki w dniu 9 lutego 2016 r. dokona oceny prac konkursowych.

Oceniana będzie samodzielność wykonania pracy, interesujące i przyciągające uwagę   ujęcie tematu, użyte techniki plastyczne, zgodność pracy z podaną tematyką.

Najlepsze prace zostaną nagrodzone oraz zamieszczone na szkolnej stronie internetowej i na wystawie w holu głównym szkoły.

4. Postanowienia końcowe:

Przystępujący do konkursu uczestnik akceptuje postanowienia powyższego regulaminu. Regulamin konkursu i jego wyniki będą dostępne na stronie internetowej szkoły.

Osoby zgłaszające prace w ramach konkursu wyrażają tym samym zgodę na przetwarzanie przez organizatora swoich danych osobowych wyłącznie na potrzeby konkursu.

Życzymy Wam ciekawych pomysłów i miłej atmosfery podczas pracy.

Anna Niewińska

Sławomir Warpechowski

W wolnym czasie zachęcamy również do zajrzenia na stronę https://sites.google.com/site/bezpieczniewwirtualnymswiecie/sprawdz-sie

Znajdziecie tam: