Dzisiaj jest: 1 Maja 2024    |    Imieniny obchodzą: Józef, Jeremiasz, Filip - ¦więto Pracy

Szkolny Piknik Majowy - Turniej Klas 2015

wiosenny piknik majowyTegoroczny III już Ogólnoszkolny Turniej Klas został zorganizowany pod hasłem ,,Majowy piknik 2015 ” i miał miejsce dnia 28 maja. Mimo że wiosenna aura nie pozwoliła zorganizować super zabawy na boisku szkolnym, to spotkanie piknikowe, które odbyło się na sali sportowej przebiegało w iście majowo-wiosennej atmosferze i kolorowych humorach wszystkich uczestników.

Uczniowie klas IV-VI szkoły podstawowej i I-III gimnazjum w tegorocznym turnieju o tytuł ,,Klasy na medal” zmierzyli się w następujących konkurencjach, które realizowane były metodą projektu przy udziale całych zespołów klasowych wspieranych przez wychowawców …a nawet rodziców:

I. CZYTAM, WIĘC JESTEM !

• klasa przygotowała scenkę kabaretową ok. 3-5min., najlepiej według własnego scenariusza, promującą czytanie lektur szkolnych z wyraźnym przesłaniem;

II. TEMATYCZNE APLIKACJE

• zespoły klasowe przygotowały siatkę maskującą na kanwie firany z naszytymi aplikacjami materiałowymi zgodnie z wylosowanym motywem przewodnim;
  • prezentacja pracy w oryginalny sposób;

III PIKNIKOWY KOSZ ŁAKOCI

• przygotowanie oryginalnych przekąsek, deserów, słodkości na kiermasz łakoci,
  • oryginalna reklama klasowych przysmaków;

IV 1 z 8 CZYLI KONKURS WIEDZY

• runda pytań z zakresu wiedzy powszechnej;

V   KLASA NA MEDAL

• prezencja zespołu klasowego (strój, elementy rozpoznawcze grupy np. kotyliony, emblematy itp.);
  • okrzyki dopingujące, transparenty z hasłami promującymi klasę.

Zadania konkursowe przegotowane były przez poszczególne zespoły klasowe profesjonalnie, perfekcyjnie, z wyrafinowaną oryginalnością – jednym słowem wszyscy wystąpili w mistrzowskim stylu!!!!

Komisja turniejowa w składzie:

przewodniczący – dyrektor ZS – p. Jan Falkowski

członkowie – wicedyrektor ZS – p. Marta Warpechowska

- p. Elżbieta Godzińska

- p. Anna Niewińska

stanęła przed niezwykle trudnym zadaniem, aby obiektywnie ocenić ,,mistrzów” i przyznać odpowiednie miejsca na podium. Po długich i wyczerpujących obradach jury nadało najwyższy tytuł - ,,Klasy na medal” - klasie VI SP.

• I miejsce zdobyli uczniowie klasy III A gimnazjum
  • II miejsce przyznano klasie III B gimnazjum i klasie IV SP
  • III miejsce przyznano pozostałym klasom i w ten sposób wszystkie zespoły, biorące

udział w turnieju, znalazły się na podium.

Zostały także wręczone dyplomy i symboliczne nagrody rzeczowe wszystkim oddziałom klasowym.

Pani Wicedyrektor, podsumowując imprezę, stwierdziła, że z każdym rokiem turniej klas jest bardziej wymagający i emocjonujący, ale też podkreśliła, że dzieci i młodzież wykazuje coraz większą kreatywność, pomysłowość i oryginalność twórczą. Podziękowała wszystkim uczniom oraz wychowawcom klas za aktywny udział i olbrzymie zaangażowanie w realizację projektu.

Po raz kolejny okazało się, że tylko przy wspólnej, wytężonej pracy i zaangażowaniu wielu osób nawet najtrudniejsze wyzwania można zrealizować i osiągnąć postawione cele, mając przy tym na względzie radość i dobro innych oraz poczucie zadowolenia i wewnętrznej satysfakcji.

Opiekun SU – Maria Porucznik

Fotorelacja w fotogalerii - tu link