Dzisiaj jest: 2 Maja 2024    |    Imieniny obchodzą: Anatol, Zygmunt, Anastazy

Uroczyste spotkanie z okazji kanonizacji Jana Pawła II

kanonizacjaWyszki, 29 kwietnia 2014r.

My, przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego Zespołu Szkół im. Jana Pawła II w Wyszkach, w akcie uczczenia naszego Patrona - Wielkiego Papieża i Polaka, w związku z Jego kanonizacją w dniu 27 kwietnia 2014 r., pragniemy przekazać naszej szkole i przyszłym jej wychowankom popiersie Patrona oraz słowa i melodię pieśni – hymnu naszej szkoły.

Pragniemy, by dzieła powstałe z inspiracji ludzkich serc i natchnień, były zewnętrzną oznaką dziecięcej czci i miłości dla naszego Patrona - Świętego Jana Pawła II. Jednocześnie wyrażamy głębokie przekonanie, że Świętość naszego patrona, Jego przesłanie i nauka, uczynią z nas ludzi prawych i wartościowych.

Święty Janie Pawle II – my - dzieci i młodzież tutejszej szkoły:

Za to, że byłeś z nami na ziemi – Ci dziękujemy!

Za najpiękniejszy wzorzec miłości – Cię uwielbiamy!

Za to, że dałeś światu nadzieję – kochamy Ciebie!

To, co mówiłeś usty świętymi – wciąż pamiętamy!

Że ciągle czuwasz z nieba nad nami – mocno wierzymy!

Tego, że kiedyś znów się spotkamy – wiernie czekamy!

Samorząd Uczniowski

Dnia 29 kwietnia 2014 w szkole miała miejsce uroczystość, związana z historycznym wydarzeniem naszych czasów, jakim była kanonizacja WIELKIEGO POLAKA XX wieku - PAPIEŻA – JANA PAWLA II - naszego PATRONA.

Swoją radość z faktu, że nasz Patron powiększył grono świętych, mogliśmy dzielić z przyjaciółmi szkoły, którzy w osobach: Księdza Proboszcza Andrzeja Ulaczyka, Wójta Gminy Wyszki - Pana Ryszarda Perkowskiego, sekretarza gminy – Tadeusza Wielanowskiego, Przewodniczącego Rady Gminy - Pana Janusza Wyszyńskiego, przedstawicieli BS w Wyszkach - Pani Barbary Wróblewskiej i Pani Agaty Olszańskiej zaszczycili nasze spotkanie, by wspólnie, jeszcze raz, przeżywać te niezapomniane chwile wzruszenia towarzyszące wspomnieniom o Janie Pawle II – ŚWIĘTYM.

Samorząd Uczniowski we współpracy z Zespołem ds. Patrona przygotował scenariusz uroczystości, okolicznościową dekorację i krótką część artystyczną.

Zarząd SU wystosował też na tę okazję ,,List otwarty młodzieży”, który został odczytany przez ucz. kl. IIIb – Maćka Mieszczyńskiego, a następnie przekazany na ręce dyrektora szkoły.

Uroczysty apel rozpoczęto premierowym wykonaniem przez uczniów hymnu szkoły.

Ksiądz proboszcz, na prośbę młodzieży, poświęcił popiersie Patrona, które umieszczono w centralnym miejscu na korytarzu apelowym.

Młodzież i dzieci Zespołu Szkół w części artystycznej przypomnieli najważniejsze dla nich przesłanie Patrona, a tym samym dali wyraz temu, że wciąż pamiętają słowa Świętego Jana Pawła II : ,,Podczas swojego pontyfikatu wiele pięknych homilii, miliony cennych słów wypowiedział Jan Paweł II do ludzi na całym świecie. Wszystkie jego przesłania i nauki godne są najwyższej uwagi. Dzisiaj pragniemy przypomnieć te słowa, które w sposób szczególny dotyczą nas - młodego pokolenia Polaków, które też stanowią swoiste testamentalne przesłanie Świętego Papieża a zarazem wyznaczają nam życiowy szlak i wskazują najważniejsze wartości: BÓG, OJCZYZNA, WOLNOŚĆ, WIARA, NADZIEJA I MIŁOŚĆ”.
Na znak łączności ze Świętym Janem Pawłem został wypuszczony gołąb, by zaniósł do nieba nasze pozdrowienia i zapewnienie: ,,PAMIĘTAMY, TRWAMY, NIE LĘKAMY SIĘ!”.
Głos zabrali również przybyli goście, którzy ze wzruszeniem podzielili się swoimi osobistymi przeżyciami i doznaniami związanymi z postacią Świętego Jana Pawła II.
Pan Dyrektor serdecznie podziękował organizatorom szkolnej uroczystości, uczniom i gościom za udział w spotkaniu. Po odśpiewaniu ukochanej przez  Jana Pawła II pieśni ,,Barka”, delegacje udały się przed pomnik Patrona, gdzie złożono kwiaty i zapalono znicze.
Mamy świadomość historycznego znaczenia tego wydarzenia, zarówno w dziejach naszej szkoły, jak też w dziejach Kościoła, Polski i całego świata. Ogromnym zaszczytem jest nauka w szkole, której patronuje Jan Paweł II, ale jest to także wielkie wyzwanie, ponieważ zdajemy sobie sprawę z tego, że jako świadkowie ,,świętego aktu”, mamy moralny obowiązek dawać świadectwo wielkości naszego Patrona przyszłym pokoleniom. Wyrażamy jednak przekonanie, że z błogosławieństwem Świętego Papieża sprostamy zadaniom, stawianym przed nami przez wiew historii.

Maria Porucznik

Zapraszamy do fotogaleriii - tu link