Dzisiaj jest: 22 Lipca 2024    |    Imieniny obchodzą: Maria, Magdalena, Wawrzyniec

Konkurs Wiedzy o Samorządzie Terytorialnym i Gminie Wyszki 2012 - już się odbył...

plakat28 marca 2012r. odbył się w naszej szkole III Konkurs Wiedzy o Samorządzie Terytorialnym i Gminie Wyszki, którego organizatorem była Młodzieżowa Rada Gminy. Na początku opiekunka rady Bożena Pierzchało powitała przybyłych gości:

Starostę bielskiego Pana dr Sławomira Jerzego Snarskiego, Przewodniczącego Rady Gminy Wyszki Pana Janusza Wyszyńskiego, Wójta Gminy Wyszki Pana Ryszarda Perkowskiego, Skarbnik gminy Panią Teresę Falkowską, Sekretarza Pana Tadeusza Wielanowskiego,Dyrekcję ZS w osobach: Pana Jana Falkowskiego i Panią Filomenę Rabczuk oraz Radę Pedagogiczną. Brawami powitano uczestników konkursu i wszystkich uczniów gimnazjum. Następnie głos zabrały Przewodnicząca Rady Martyna Topczewska i Sekretarz Magdalena Pierzchało. Przedstawiły one cele i zasady konkursu oraz powołały Komisję.

Każdą klasę gimnazjum I-III reprezentował zespół złożony z 3 uczniów. W sumie 21 uczniów brało udział w I etapie. Składał się on z 25 pytań zamkniętych, była to część pisemna. Do II etapu części ustnej przeszło pięć zespołów z najwyższą liczbą punktów. Uczniowie odpowiadali ustnie na wylosowane pytania. Do III etapu (ścisły finał) zakwalifikowały się trzy zespoły z najwyższą liczbą punktów. Uczniowie także odpowiadali ustnie przed Komisją i publicznością.

Najwyższą liczbę punktów i pierwsze miejsce zajął zespół złożony z uczennic klasy IIc. W jego skład weszły: Emilia Karpiesiuk, Ewa Niewińska, Marta Borowska.

II m-ce: Paulina Młodzianowska, Patrycja Zalewska, Paulina Wyszomirska.

III m-ce: Paulina Trzeszczkowska, Jakub Bębenek, Żaneta Guzowska.

Pozostałe miejsca przedstawiają się następującej kolejności: klasa Ia, kl. IIa, kl. IIIb, kl. Ib

W trakcje sprawdzania prac przez Komisję konkursową, uczniowie mieli okazję posłuchać i obejrzeć prezentację multimedialną o samorządzie terytorialnym. Na zakończenie uroczystości głos zabrali Starosta Bielski i Pan Dyrektor naszej szkoły. Pogratulowali wszystkim uczestnikom bardzo dobrej znajomości wiedzy samorządowej, a organizatorom sprawnego przebiegu konkursu. Uczniowie pełni pozytywnych wrażeń po jego zakończeniu udali się na zajęcia lekcyjne.

Nagrody na konkurs ufundował Pan Wójt Gminy Wyszki Ryszard Perkowski - dziękujmy.

Bożena Pierzchało

Zapraszamy do fotogalerii (tu kliknij)

   
© Zespół Szkół im. Jana Pawła II w Wyszkach