Dzisiaj jest: 8 Grudnia 2023    |    Imieniny obchodzą: Maria, Wirginia, Wirgiliusz

I sesja Młodzieżowej Rady Gminy Wyszki VII kadencji

I sesja MRG25 października 2016r. odbyła się I sesja MRG Wyszki VII kadencji(Rada istnieje od 2004r.  Pierwsze demokratyczne wybory odbyły się w lutym 2005r.).
VII sesję prowadziła radna senior Gabriela Wyszkowska z klasy IIIA naszego gimnazjum. Na początku powitała gości: Dyrektora Finansów Urzędu Marszałkowskiego Pana Bogdana Olszewskiego,  Wójta Gminy Wyszki Pana Mariusza Korzeniewskiego,

Skarbnik gminy Panią Teresę Falkowską, Sekretarza, zastępcę wójta i opiekuna Rady Pana Tadeusza Wielanowskiego, Dyrektora Zespołu Szkół w Wyszkach Pana Jana Falkowskiego, Panią Magdalenę Karpiesiuk oraz opiekunki Rady Annę Twarowską i Bożenę Pierzchało. Powitała wszystkich radnych i pogratulowała wyboru.

Publicznością na tej sesji byli uczniowie, którzy kandydowali do Rady w ostatnich wyborach, jednak jak to z demokracją bywa nie zostali wybrani.  Wszyscy radni złożyli ślubowanie, które jest ważnym punktem sesji i niezbędnym do sprawowania tej funkcji. Następnie została powołana Komisja Skrutacyjna w celu przeprowadzenia wyborów do  Prezydium Rady. W jej skład weszły: Urszula Kołos, Gabriela Angielczyk i Ewa Puchalska. W demokratycznym, tajnym głosowaniu na Przewodniczącą MRG Wyszki została wybrana Gabriela Wyszkowska. Wiceprzewodniczącymi zostały Emilia Filipczuk i Beata Kardaszewicz. Skarbnikiem został Piotr Topczewski, sekretarzem zaś Karolina Karpiesiuk.

Na zakończenie sesji głos zabrał Pan Bogdan Olszewski. Podzielił się wiedzą na temat pracy w Urzędzie Marszałkowskim i odbywających się sesji Sejmiku Województwa. Przekazał życzenia i pozdrowienia od Marszałka Województwa Podlaskiego Pana Jerzego Leszczyńskiego. Wszyscy uczniowie obecni na tej sesji otrzymali płytę z Hymnami Papieskimi wydanymi z okazji Światowych Dni Młodzieży, Kraków 2016r. Pan Wójt pogratulował wyboru radnym i życzył efektywnej pracy.  Po tym punkcie sesji Przewodnicząca podziękowała radnym za wybór na stanowisko i zamknęła obrady.

Bożena Pierzchało
Anna Twarowska

Zdjęcia w fotogalerii - zapraszamy... (tu link)

   
© Zespół Szkół im. Jana Pawła II w Wyszkach