Dzisiaj jest: 26 Września 2021    |    Imieniny obchodzą: Justyna, Łucja, Cyprian

Kampania wyborcza i wybory do Młodzieżowej Rady Gminy Wyszki

DSCF7464W pierwszym tygodniu grudnia br. odbyła się w naszej szkole kampania wyborcza do Młodzieżowej Rady Gminy Wyszki. O mandat radnego ubiegało się 19. kandydatów z klas VI – VIII szkoły podstawowej. Uczniowie ci przygotowali własne programy, które zamieścili na plakatach wyborczych. Zawarli w nich autoprezentację, plan działań oraz inne ciekawe pomysły. Na korytarzu szkolnym było rzeczowo, barwnie i kolorowo. Należy przyznać, iż nasza młodzież ma interesujące, ciekawe i oryginalne rozwiązania na życie szkoły i jej funkcjonowanie. W tym już miejscu, serdecznie jej za to dziękujemy. Należy mieć tylko nadzieję, że obietnice wyborcze zostaną spełnione.

 

W dniu 10 grudnia br. zgodnie z Kalendarzem Wyborczym i Zarządzeniem Wójta Gminy Wyszki odbyły się wybory do Rady. Nad prawidłowym przebiegiem głosowania czuwała Komisja Wyborcza złożona z uczniów klas III naszego gimnazjum oraz Sekretarz Urzędu Gminy p. Tadeusz Wielanowski.

DSCF7467

 

Najwięcej głosów otrzymali i zostali wybrani radnymi w demokratycznych wyborach następujący uczniowie:

Klasa VIII – Paulina Baranowska, Weronika Łochnicka, Kacper Młodzianowsk

Klasa VII – Jowita Malinowska, Julia Angielczyk, Kornelia Angielczyk.i.

Klasa V

I – Hanna Kowalewska, Agata Falkowska.

Przypominamy, iż zgodnie ze znowelizowanym Statutem Młodzieżowej Rady Gminy Wyszki, w skład Rady wchodzą także uczniowie ze szkół podstawowych z Topczewa i Strabli.

Bożena Pierzchało i Anna Twarowska.

   
© Zespół Szkół im. Jana Pawła II w Wyszkach