Dzisiaj jest: 22 Lipca 2024    |    Imieniny obchodzą: Maria, Magdalena, Wawrzyniec

Czytanie to samo zdrowie!:)

czytanieŚwiatowy Dzień Zdrowia obchodzony 7 kwietnia oraz Międzynarodowy Dzień Książki dla Dzieci, który świętujemy 2 kwietnia stały się okazją do przygotowania akcji promującej czytanie. Aby poprzeć faktami hasło naszej akcji wyeksponowane zostały na gazetce najnowsze wyniki badań przeprowadzone przez Yale University School of Public Health z których wynika, że:

- po pierwsze: czytanie może przedłużyć życie,
- po drugie: czytanie poprawia koncentrację,
- po trzecie: czytanie poprawia pamięć,
- po czwarte: czytanie zmniejsza stres,
- po piąte i ostatnie: czytanie pomaga się wyspać.

Mamy nadzieję, że wielu z was przekonają przedstawione wyniki badań do częstszego sięgania po książki. Więcej informacji można znaleźć na stronie: http://ja-ksiazkoholik.blogspot.com/2016/09/czytanie-to-samo-zdrowie.html.
Zorganizowano także akcję "Zdrowe wypożyczenia".  Tego dnia każdy kto wypożyczył w naszej bibliotece książkę otrzymywał zdrową przekąskę w postaci owoców. Chętnych nie brakowało! Bibliotekę odwiedziło w tym dniu 197 uczniów a zdrowe niespodzianki zachęciły do wypożyczeń.

Joanna Kuderska
Agnieszka Twarowska

A fotogalerii trochę fotek, zapraszamy...

   
© Zespół Szkół im. Jana Pawła II w Wyszkach