Dzisiaj jest: 22 Lipca 2024    |    Imieniny obchodzą: Maria, Magdalena, Wawrzyniec

Walentynki 2021

Walentynki czas świętować!

 

DSC 876614 lutego to wyjątkowy dzień dla wielu osób. Jest to czas wyznawania miłości, sympatii i przyjaźni , ale także czas, kiedy robimy swoim najbliższym miłe i urocze niespodzianki. Tak też było i u nas. Uczniowie naszej szkoły świętowali "przedterminowe" Walentynki 12 lutego. O zbliżającym się święcie przypominała wszystkim gazetka przygotowana przez panią Renatę Żukowską. Atrakcji tego dnia było wiele, odwiedziły nas wszystkie grupy przedszkolaków oraz uczniowie klas I-III wraz z wychowawcami.

Jak co roku z okazji walentynek w szkole przez prawie tydzień działała „poczta walentynkowa”.
W bibliotece została przygotowana skrzynka z serduszkami. Można było do niej wrzucić samodzielnie wykonaną walentynkę i przesłać w ten sposób wyrazy sympatii i przyjaźni ulubionej koleżance, koledze
a nawet ulubionej Pani. Uśmiechów i radości tego dnia było wiele.

 

Zorganizowałyśmy również walentynkową fotobudkę, w której każdy mógł wykonać sobie szalone i kolorowe zdjęcia. Zainteresowanie atrakcją było dość duże, a część uczniów ubrała się nawet na tę okazję na czerwono. 

Przedszkolaki uczestniczyły w wesołej zabawie ruchowej „Wąską ścieżką przez ogródek”. Dzieci uwielbiają takie zabawy, bawiły się i tańczyły wspólnie mając przy tym radosne, roześmiane minki.
W podziękowaniu za wspólną zabawę otrzymały lizaki w kształcie serduszek.

Przy okazji tego święta odbyła się też w bibliotece szkolnej akcja „Książką połączeni, czyli uczymy się czytać razem”. Uczniowie klasy I odwiedzili bibliotekę szkolną, gdzie czekały na nich wspaniałe prezenty: Wyprawki Czytelnicze przygotowane przez Instytut Książki w ramach kampanii społecznej „Mała książka-wielki człowiek”, realizowanej ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, pod honorowym patronatem Ministerstwa Edukacji Narodowej oraz Rzecznika Praw Dziecka.

Celem akcji jest rozbudzanie w dzieciach miłość do książek oraz zachęcanie rodziców i opiekunów do wspólnego, rodzinnego czytania z dzieckiem.

Na Wyprawkę Czytelniczą złożyły się: 

  • „Pierwsze abecadło” - książka będąca antologią tekstów prozatorskich i poetyckich najwybitniejszych polskich autorów dziecięcych, m.in.: M. Musierowicz, A. Onichimowskiej, R. Kosika, A. Fredry,
    J. Twardowskiego, D. Terakowskiej i innych, w opracowaniu graficznym wybitnej ilustratorki Iwony Chmielewskiej;
  • „Książką połączeni, czyli uczymy się czytać razem” – broszura, która jest poradnikiem dla rodziców i opiekunów podpowiadającym, jak wspierać dziecko w nauce czytania.
  • Kreatywny alfabet – plakat z literami do wycinania, który ma wspomóc naukę alfabetu i czytania.

Więcej szczegółów na temat kampanii można znaleźć na stronie:

http://wielki-czlowiek.pl/pierwsze-abecadlo-wyprawka-czytelnicza-dla-pierwszaka/

Pierwszoklasiści z radością przyjęli ten niespodziewany prezent i obiecali, że poproszą w domu o wspólne rodzinne czytanie. Życzymy im, aby pasja czytania i miłość do książek towarzyszyły im odtąd na co dzień.

Na tym jednak nie koniec. Na uczniów, którzy odwiedzili w tym dniu bibliotekę i wypożyczyli książkę, czekały słodkości.

Walentynki służyły promocji czytelnictwa oraz propagowaniu zasad życzliwości i grzeczności.

Dziękujemy wszystkim za wspólną zabawę i zapraszamy za rokJ

                                                                                                                           Joanna Kuderska-Jakonczuk

Renata Żukowska

Agnieszka Twarowska

GALERIA

   
© Zespół Szkół im. Jana Pawła II w Wyszkach