Dzisiaj jest: 24 Czerwca 2024    |    Imieniny obchodzą: Danuta, Emilia, Jan

Pasowanie na czytelników

 

Pasowanie uczniów klasy pierwszej na czytelników biblioteki

     Dnia 15 lutego 2011 roku odbyło się w naszej szkole uroczyste pasowanie uczniów klasy pierwszej na czytelników biblioteki szkolnej. Uroczystość uświetnili swoim występem uczniowie i uczennice z  klasy IIIa gimnazjum i klasy III szkoły podstawowej. Przygotowali część artystyczną  zatytułowaną: „W krainie książek”.  Po inscenizacji pierwszoklasiści złożyli przyrzeczenie, że będą szanować książki i zostali pasowani na czytelników. Bibliotekarka kolejno wyczytywała nazwiska poszczególnych uczniów, a dyrektor szkoły  pasował dotykając ich ramienia książką. Klasy pierwsze otrzymały pamiątkowy dyplom. Na zakończenie wizyty w bibliotece chętni uczniowie mogli wypożyczyć po raz pierwszy książeczkę i otrzymali, wykonane przez  starsze uczennice zakładki do książek.  Było to pierwsze spotkanie najmłodszych czytelników z biblioteką. Miejmy nadzieję, że uczniowie ci chętnie będą tu przychodzić i brać udział w kolejnych uroczystościach i konkursach.


   
© Zespół Szkół im. Jana Pawła II w Wyszkach