Dzisiaj jest: 25 Maja 2024    |    Imieniny obchodzą: Grzegorz, Urban, Magda

Międzynarodowy Dzień Książki dla dzieci

 

Międzynarodowy Dzień Książki dla Dzieci – 2. 04. 2011r.

        2 kwietnia obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Książki dla Dzieci. W tym dniu przypada rocznica urodzin największego baśniopisarza Hansa Christiana Andersena. Uczniowie naszej szkoły uczcili również to święto.

       Zgromadzeni na korytarzu szkolnym : dzieci z oddziałów przedszkolnych, uczniowie klas I- VI oraz dyrektor szkoły i nauczyciele po przywitaniu przez bibliotekarkę wysłuchali i przedstawienia „Szlakiem baśni”, przygotowanego  przez uczniów i uczennice z klasy VI szkoły podstawowej i IIIa  gimnazjum. Młodzi „aktorzy” ucharakteryzowani  i poprzebierani wcielili się w różne postaci bajkowe, zachęcając wszystkich do czytania. Dzieci, aby udowodnić, że czytają książki musiały rozwiązać baśniową krzyżówkę. Za każdą prawidłową odpowiedź uczniowie byli nagradzani lizakami. W końcu nadszedł czas na rozstrzygnięcie konkursu na „Projekt okładki ulubionej baśni H. Ch. Andersena”. Głównym celem konkursu było rozbudzenie zainteresowań baśnią i popularyzacja twórczości pisarza. Dyrektor szkoły pan Jan Falkowski oraz bibliotekarka Agnieszka Twarowska nagrodzili zwycięzców konkursu wręczając im książki, dyplomy, kalendarzyki oraz słodki upominek. Wszyscy uczniowie, którzy przynieśli prace na konkurs nie odeszli z pustymi rękami, otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz coś słodkiego.

       Na zakończenie bibliotekarka podziękowała wszystkim za wspólną zabawę i zaprosiła do obejrzenia wystawki książek w bibliotece zorganizowanej p.h. „Książki naj… naj… naj…” oraz wystawki prac konkursowych, zaprosiła też do odwiedzania szkolnej biblioteki. Mam nadzieję, że uczniowie ci chętnie będą tu przychodzić i brać udział  w kolejnych uroczystościach i konkursach. 

   
© Zespół Szkół im. Jana Pawła II w Wyszkach