Dzisiaj jest: 13 Lipca 2024    |    Imieniny obchodzą: Małgorzata, Ernest, Henryk

Wycieczka przedszkolaków do Wioski Indiańskiej

przedszkolaki5 czerwca dzieci z oddziałów przedszkolnych wybrały się na wycieczkę do wioski indiańskiej w Jurowcach. Na miejscu czekali przewodnicy przebrani w indiańskie stroje. Dzieci zobaczyły osadę Indian, w której stały namioty indiańskie – tipi wigwamy, czyli mieszkania Indian. Jedna z „Indianek” – przewodniczek  pokazała dzieciom misternie wykonane wzory autentycznych przedmiotów takich jak:

stroje, broń, przedmioty codziennego użytku, a wszystko ze skór upolowanych zwierząt: bizonów, antylop, jeleni. Dzieci zobaczyły  wierną replikę strojów indiańskich, koszule wojenne, tomahawki, noże, torby z surowej skóry, pióropusze, etniczne instrumenty. Zwiedzanie było opatrzone ciekawymi komentarzami i opowieściami. Ale wioska indiańska to nie tylko eksponaty i opowieści z nią związane, to przede wszystkim zabawa - strzelanie z łuku, wiatrówki, indiański tor przeszkód, łowienie ryb, jazda na nartach, czy płukanie złota. Największą atrakcją okazała się przejażdżka konna. Każde dziecko chciało wsiąść na „indiańskiego konia”. Wiosenna aura zachęcała dzieci do wesołej zabawy na świeżym powietrzu w otoczeniu zieleni. Niewątpliwie, wspaniałą atrakcją było samodzielne pieczenie  kiełbasek na „indiańskim ognisku”. Ponadto, dzieci miały możliwość pomalować buzie w indiańskie wzory i zakupić indiańskie pamiątki: naszyjniki, bransoletki itp. Zmęczeni, ale bardzo zadowoleni, pożegnaliśmy wioskę indiańską. Pobyt tu z pewnością na długo pozostanie w pamięci dzieci.

Elżbieta Ułaszonek
Anna Wyszkowska - Kondraciuk

Jak sobie radziliśmy, można zobaczyc w fotogalerii, zapraszamy...

   
© Zespół Szkół im. Jana Pawła II w Wyszkach