Dzisiaj jest: 13 Lipca 2024    |    Imieniny obchodzą: Małgorzata, Ernest, Henryk

XIII Zjazd Podlaskiej Rodziny Szkół im. św. Jana Pawła II

XIII zjazd PRSiJP2Dnia 11.05.2017 przedstawiciele naszej szkoły i gminy wzięli udział w XIII Zjeździe Podlaskiej Rodziny Szkół imienia  Jana Pawła II, które odbyło się pod hasłem „Jeśli chcesz znaleźć źródło, musisz iść do góry pod prąd..." – to słowa świętego Jana Pawła II.
W tym roku delegacje z kilkudziesięciu  szkół (34) z całego województwa spotkały się w Zespole Szkół i Placówek Oświatowo – Wychowawczych w Surażu.

Naszą szkołę reprezentował Pan Dyrektor Jan Falkowski, nauczycielka Urszula Pasińska oraz poczet sztandarowy,  a gminę  Pan Sekretarz Tadeusz Wielanowski.
Uroczystość rozpoczęła się Mszą św. w kościele pod wezwaniem Bożego Ciała w Surażu. Następnie  wszyscy zaproszeni goście wraz z gospodarzami uroczyście przemaszerowali do budynku szkoły, gdzie na hali gimnastycznej odbyła się oficjalna część uroczystości.  Błogosławieństwo i życzenia na XIII Zjazd oraz zawierzenie Podlaskiej Rodziny Szkół Matce Bożej Częstochowskiej przesłał papież Franciszek. Wręczono nagrody za konkurs plastyczny i literacki o tematyce związanej z naszym patronem Janem Pawłem II. Całą uroczystość upiększała Orkiestra Dęta z Białegostoku. Spotkanie zakończyło się wspólnym posiłkiem.
Gospodarzom tego wydarzenia bardzo dziękujemy za zaproszenie i zapewnienie miłej, i przyjaznej atmosfery.

Urszula Pasińska

   
© Zespół Szkół im. Jana Pawła II w Wyszkach