Dzisiaj jest: 23 Lipca 2024    |    Imieniny obchodzą: Bogna, Brygida, Apolinary

VI Miedzyszkolny Turniej Futsalu Szkół Gminy Wyszki

szkolny futsal25 kwietnia br. na hali sportowej ZS im. JPII w Wyszkach odbył się Międzyszkolny Turniej Piłki Nożnej Halowej, w którym udział wzięły drużyny z trzech szkół - Topczewa, Łubina Kościelnego i Wyszek.
Turniej odbywał się pod hasłem „Wybieram SPORT zamiast dopalaczy”, które miało stanowić szczególne przesłanie młodym sportowcom i pomagać im w podejmowaniu wysiłku nad kształtowaniem woli i charakteru bez jakichkolwiek „wspomagaczy”.

W sumie w rozgrywkach wzięło udział 6 drużyn chłopców oraz dwie  dziewcząt ze szkół w Topczewie i w Wyszkach. To właśnie ich mecz (2x10 min.) rozpoczął turniej piłkarski a zakończył się zwycięstwem gospodarzy 1:0. Organizatorem oraz głównym sędzią Turnieju był nauczyciel w-f ZS w Wyszkach pan Jacek Falkowski. Mecze rozegrano w dwóch grupach na zasadzie ,,każdy z każdym” 2x8min. Zwycięzcy grup walczyli o mistrzostwo Turnieju, drużyny z drugich miejsc w grupie rozegrali mecz o III miejsce zaś pozostałe drużyny zagrały mecz o V miejsce. Między rozgrywkami zawodnicy otrzymywali ulotki profilaktyczne oraz mogli uczestniczyć w pogadankach na temat szkodliwości sięgania po jakiekolwiek używki.
Organizatorzy turnieju zadbali też o zdrowie piłkarzy serwując im  napoje i kanapki,  zorganizowane dzięki wsparciu naszej Spółdzielni Uczniowskiej "Pszczółka".
Wszyscy zawodnicy biorący udział w zmaganiach otrzymali z rąk dyrekcji naszej szkoły pamiątkowe medale oraz puchary dla szkół, które zostały sfinansowane przez Gminną Komisję Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Wyszkach w ramach realizacji zadań profilaktycznych  wynikających z ogólnej strategii działania naszej gminy.
Po przedstawieniu i "dekoracji" medalami zwycięskich drużyn wyłoniono zawodników, którzy byli najbardziej aktywni podczas turnieju. Pamiątkowymi statuetkami nagrodzono "króla strzelców", „najlepszego zawodnika” oraz "najlepszego bramkarza".
Naszą szkołę reprezentowali następujący uczniowie:


Drużyna A
Bazylewski Marcin
Nazarko Marcin
Młodzianowski Kacper
Twarowski Dawid
Niewiński Cezary
Twarowski Maciej
Borowski Szymon
Zabrocki Jakub
Opiekun: p. Jacek Falkowski

Drużyna B
Niewiński Błażej
Niewiński Bartłomiej
Malinowski Marcin
Łuczaj Jacek
Łuczaj Tomasz
Nazarko Błażej
Niewiński Patryk
Sianko Krystian
Opiekun: p. Jacek Falkowski

Drużyna C
Sygocki Michał
Wyszkowski Radosław
Łuczaj Kacper
Seliwanów Michał
Niewiński Kacper
Miluski Szymon
Kardaszewicz Kamil
Chomicki Mateusz
Opiekun: p. Wiesław Tyszkiewicz

Drużyna dziewcząt
Borowska Karolina
Baranowska Paulina
Olszańska Marta
Kowalewska Emilia
Malinowska Jowita
Malinowska Iza
Falkowska Natalia
Łuczaj Aleksandra
Opiekun: p. Sławomir Warpechowski

TABELA WYNIKÓW
Grupa „A”
SP Wyszki „A”  9:1 SP Topczewo2
SP Topczewo2  0:0 SP Wyszki „C”
SP Wyszki „A”  6:1 SP Wyszki „C”

Grupa „B”
SP Wyszki „B”  0:3 SP Łubin K.
SP Łubin K.  1:3 SP Topczewo1
SP Wyszki „B”  0:6 SP Topczewo1

Mecz o miejsce V
SP Wyszki  2:1 SP Topczewo2

Mecz o miejsce III
SP Wyszki „C”  0:5 SP Łubin K.

Finał Turnieju
SP Wyszki „A”  4:4 SP Topczewo 1, rzuty karne 2:3

Klasyfikacja końcowa
I miejsce – SP Topczewo 1, opiekun: p. Andrzej Karpiesiuk
II miejsce – SP Wyszki „A”, opiekun: p. Jacek Falkowski
III miejsce – SP Łubin Kościelny, opiekun: p. Ewa Zawadzka
IV miejsce – SP Wyszki „C”, opiekun: p. Wiesław Tyszkiewicz
V miejsce – SP Wyszki „B”, opiekun: p. Jacek Falkowski
VI miejsce – SP Topczewo 2, opiekun: p. Andrzej Karpiesiuk

Najlepsi zawodnicy Turnieju

KRÓL STRZELCÓW – Bazylewski Marcin SP Wyszki – 11 bramek
NAJLEPSZY BRAMKARZ – Falkowski Przemysław SP Topczewo
NAJLEPSZY ZAWODNIK – Bolesta Adrian SP Łubin Kościelny

Dziękuję wszystkim zawodnikom oraz ich opiekunom za udział we wspólnej zabawie przy wspaniałym dopingu i z zachowaniem zasad fair play. Do zobaczenia na kolejnych zawodach.


                                                                                                                            Jacek Falkowski


Ps. Szczególne podziękowania składam uczniom klasy II A Gimnazjum, którzy wzięli udział w organizacji zawodów pełniąc role sędziów technicznych, dyżurnych turnieju oraz zadbali o uwiecznienie turnieju w postaci zdjęć. (Nazarko Natalia, Maksimiuk Martyna, Krasowski Tomasz, Pierzchało Karolina, Puchalska Klaudia, Górska Gabriela, Puchalska Ewa).

   
© Zespół Szkół im. Jana Pawła II w Wyszkach