Dzisiaj jest: 23 Lipca 2024    |    Imieniny obchodzą: Bogna, Brygida, Apolinary

"Miłości bez Krzyża nie znajdziecie..." - Papieska Droga Krzyżowa w Wyszkach

papieska droga krzyżowa„Kto ucieka od Krzyża – Krzyż cięższy dostanie”
[ks. Jan Twardowski]


2 kwietnia minęła 12 rocznica „narodzin dla nieba” Ojca Świętego Jana Pawła II, który od ćwierćwiecza patronuje szkole w Wyszkach.
1 maja 2011r. beatyfikowany przez papieża Benedykta VI, a 27 kwietnia 2014r. kanonizowany przez papieża  Franciszka, niezmiennie pozostaje naszym Autorytetem, Opiekunem i Orędownikiem w niebie.

Niezmiennie też, w okresie Wielkiego Postu - wspominając Osobę naszego Patrona - społeczność szkolna w łączności ze społecznością parafialną, daje świadectwo swojej wiary i „przylgnięcia do Krzyża”, wędrując ulicami Wyszek i  w skupieniu rozważając stacje Męki Pańskiej.
Krzyż Chrystusowy, który jest znakiem naszego Zbawienia pamiętamy szczególnie z ostatnich dni życia św. Jana Pawła II, który nie mogąc już uczestniczyć w Drodze Krzyżowej Wielkiego Piątku, z ufnością i oddaniem przylgnął do krzyża w watykańskiej kaplicy, jakby chciał przypomnieć nam swoje słowa: „Miłości bez Krzyża nie znajdziecie, a Krzyża bez Miłości nie uniesiecie”.  
Krzyż Chrystusowy, który jest znakiem naszego Zbawienia pamiętamy też z bluźnierczego spektaklu w warszawskim Teatrze Powszechnym, gdzie został zbezczeszczony, podobnie jak osoba naszego Świętego Patrona.  
Nasza wieczorna modlitwa była więc nie tylko adoracją Krzyża, ale też aktem przebłagania za bluźnierstwa tych, którzy jeszcze nie „znaleźli Miłości”. Wszystkim, którzy wzięli udział w tej trudnej i bolesnej modlitwie gorąco DZIĘKUJEMY...


Organizatorzy

Zapraszamy do fotogalerii ...

   
© Zespół Szkół im. Jana Pawła II w Wyszkach