Dzisiaj jest: 23 Lipca 2024    |    Imieniny obchodzą: Bogna, Brygida, Apolinary

…Idziemy za Tobą Panie…” – Droga Krzyżowa w Białymstoku

droga krzyżowa„Kłaniamy Ci się Panie Jezu Chryste i błogosławimy Tobie, żeś przez krzyż i Mękę Swoją świat odkupić raczył.” Takie słowa słyszymy w każdy piątek Wielkiego Postu na nabożeństwie Drogi Krzyżowej. Delegacja Pocztu Sztandarowego naszej szkoły, w składzie: Daria Pruszyńska, Emilia Filipczuk i Kacper Twarowski wraz z opiekunami, dnia 28 marca usłyszała te słowa, na wyjątkowej Drodze Krzyżowej zorganizowanej już po raz 18 przez Zespół Szkół Integracyjnych nr. 1 w Białymstoku.

W spotkaniu udział wzięły szkoły noszące imię św. Jana Pawła II i za przykładem Wielkiego Patrona podążały ulicami Białegostoku do Kościoła Zmartwychwstania Pańskiego na Wysokim Stoczku. Wszyscy uczestnicy mieli możliwość „dźwigania” krzyża, modlitwy i zadumy nad własnym postępowaniem. Rozważania poszczególnych stacji związane były z codziennym funkcjonowaniem w społeczności szkolnej wśród kolegów i koleżanek oraz nauczycieli i pracowników obsługi. Dopełnieniem modlitwy były pięknie odśpiewane pieśni wielkopostne. Spotkanie z Jezusem, niosącym krzyż na kalwaryjskie wzgórze, gdzie oddał Swe życie za nas: nędznych grzeszników, było dla wszystkich budującym przeżyciem.

Anna Wyszkowska – Kondraciuk
Ks. Marcin Łyczewski

   
© Zespół Szkół im. Jana Pawła II w Wyszkach