Dzisiaj jest: 23 Lipca 2024    |    Imieniny obchodzą: Bogna, Brygida, Apolinary

Wyjazd integracyjno-edukacyjny klas pierwszych gimnazjum

wyjazd intergracyjny24 lutego 2017 roku uczniowie klas pierwszych Gimnazjum w Wyszkach wzięli udział w wycieczce do Białegostoku. Jej celem był aktywny  wypoczynek i rekreacja, ale nie zabrakło też elementów edukacyjnych.

Pierwszym punktem naszego wyjazdu był pobyt na lodowisku. Pełni sił i zapału ruszyliśmy na lód. Niektórzy okazali się zapalonymi łyżwiarzami.

Pędzili z wiatrem we włosach i żwawo wykręcali taneczne piruety. Inni asekuracyjnie wybrali towarzystwo pingwinków i  z pewną nieśmiałością przytulali  się do swych lodowych partnerów… Wszyscy byli zmęczeni, ale uszczęśliwieni! Siły regenerowaliśmy w kinie na „wyszczekanej” komedii pt.”Był sobie pies”. To  niezwykły film – pełen humoru, ale jednocześnie wzruszający i zmuszający do refleksji. Była już uczta dla ciała i dla ducha. Kolejnym etapem wyprawy było zwiedzanie Muzeum Przyrodniczego - satysfakcja dla uczniowskiego intelektu. W kilku muzealnych salach mogliśmy obejrzeć  najciekawszych przedstawicieli miejscowej fauny. W innych nacieszyć wzrok urokiem wspaniałych minerałów lub posłuchać ciekawego wykładu na temat prehistorii naszego regionu. To był już finał wycieczki. By odzyskać siły po wyczerpującym dniu, odwiedziliśmy jeszcze jedno z białostockich KFC. Najedzeni i pełni wrażeń wyruszyliśmy do domu. Organizatorem wycieczki była pani Bożena Pierzchało, zaś opiekę i wsparcie zapewnili - niżej podpisana i  ksiądz Marcin Łyczewski.

Agnieszka Twarowska (Wasilewska)

   
© Zespół Szkół im. Jana Pawła II w Wyszkach