Dzisiaj jest: 25 Czerwca 2024    |    Imieniny obchodzą: Dorota, Łucja, Wilhelm

Wycieczka do Państwowej Straży Pożarnej w Bielsku Podl.

Dzieci i straż15 maja uczniowie klas I-III naszej szkoły spędzili niezapomniane chwile w Państwowej Straży Pożarnej w Bielsku Podlaskim. Naszą wycieczkę rozpoczęliśmy od galerii, gdzie obejrzeliśmy zdjęcia i opisy z historii straży pożarnej. Poznaliśmy liczne uwiecznione na zdjęciach sytuacje, w których bielscy strażacy nieśli ludziom pomoc. Następnie zwiedziliśmy centrum dowodzenia.

Tutaj dowiedzieliśmy się w jaki sposób odbywa się przyjmowanie zgłoszeń o wypadkach i pożarach oraz wydawanie dyspozycji i rozkazów poszczególnym jednostkom. Bardzo ciekawym punktem wycieczki była prezentacja wozów strażackich. Z zapartym tchem wsiadaliśmy do nich, oglądaliśmy wyposażenie i słuchaliśmy do czego ono służy. Podziwialiśmy odważnych strażaków zjeżdżających po rurze w dół. Na zakończenie podziękowaliśmy strażakom za wspaniałą wycieczkę. Z okazji Dnia Strażaka złożyliśmy im serdeczne życzenia i wręczyliśmy kwiatek.
Po krótkim odpoczynku i zjedzeniu drugiego śniadania udaliśmy się na przedstawienie pt. „Aquarius”. Na scenie Bielskiego Domu Kultury wystąpili aktorzy Teatru Współczesnego w Krakowie. Wszyscy świetnie się bawiliśmy, ponieważ byliśmy aktywnymi uczestnikami przedstawienia. Statkiem podwodnym zwiedziliśmy toń oceanu i jego dno. Ostatecznie doszliśmy do wniosku, że należy chronić przyrodę i cały świat podwodny.

O godzinie 1130 wróciliśmy do szkoły.

 

Opiekunowie wycieczki:
Krystyna Zabrocka
Agata Wyszkowska
Agnieszka Twarowska


   
© Zespół Szkół im. Jana Pawła II w Wyszkach