Dzisiaj jest: 4 Czerwca 2023    |    Imieniny obchodzą: Helga, Karol, Franciszek

Konstytucja 3 maja - najstarsza ustawa zasadnicza w Europie i druga na świecie

delegacjaMajowe święto dla wszystkich Polaków jest dniem szczególnym. Dzień 3 maja ustanowiono świętem narodowym w dowód pamięci o przodkach, którzy pragnęli ocalić kraj przed upadkiem.

W hołdzie tym Wszystkim Wielkim Polakom także społeczność Zespołu Szkół uczciła ten ważny dzień. 3 maja br. delegacja uczniów Gimnazjum z pocztem sztandarowym oraz z Wójtem naszej gminy, panem Ryszardem Perkowskim, dyrekcją szkoły i nauczycielami uczestniczyła w powiatowych obchodach 221. rocznicy uchwalenia konstytucji, które odbyły się w Bielsku Podlaskim. O godz. 10.30 rozpoczęła się Msza Św. za Ojczyznę w Bazylice. Następnie złożono kwiaty przy pomniku Błogosławionego Jana Pawła II. Dalsza część uroczystości odbyła się przy Pomniku Niepodległości. Tutaj krótkie przemówienia wygłosili min: Starosta bielski dr Sławomir Snarski i Wicemarszałek woj. podlaskiego Walenty Korycki. Uczniowie z Zespołu Szkół im. Adama Mickiewicza w Bielsku Podlaskim przygotowali montaż słowno-muzyczny. Na zakończenie delegacje władz, instytucji i firm złożyły kwiaty.

W naszej szkole uroczysta akademia odbyła się 4 maja. Uczniowie z klas IIA i IIIB gimnazjum oraz szkoły podstawowej przygotowali część artystyczną. Wszyscy zgromadzeni wysłuchali jej z powagą i szacunkiem, jaki należy się twórcom Konstytucji 3 maja.

Nauczycielki historii, które przygotowały apel i dekorację:

Agnieszka Twarowska
Bożena Pierzchało

 

Więcej w galerii: tu kliknij

 

   
© Zespół Szkół im. Jana Pawła II w Wyszkach