Dzisiaj jest: 8 Grudnia 2023    |    Imieniny obchodzą: Maria, Wirginia, Wirgiliusz

MIKOŁAJKOWY WYJAZD DO KINA

dziadek orzech

   

   W czwartek 06 grudnia uczniowie klas I-III wraz z wychowawczyniami Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Wyszkach wybrali się na wycieczkę do Białegostoku, na film przygodowy pt. ,,Dziadek do orzechów i cztery królestwa".

  Bohaterką filmu była Clara, dziewczyna poszukująca jedynego w swoim rodzaju klucza, który miał pozwolić jej otworzyć pudełko z darem od zmarłej matki. W końcu trafiła do tajemniczej, a zarazem magicznej krainy. Tam spotkała żołnierza Phillipa. Razem stanęli do walki ze złą Ginger, władczynią Czwartego Królestwa. Ostatecznie wszystko im się udaje. Młodzi kinomani na podstawie tej historii mogli nauczyć się, że warto uparcie dążyć do celu oraz, że zło zawsze zostaje pokonane.

 

     Film bardzo spodobał się dzieciom w szczególności, dlatego, że był wyświetlany w 3D, co dało szanse na dodatkowe przeżycia.

   Wycieczka do kina była okazją do integracji społeczności uczniowskiej oraz wzmacniania wśród  dzieci właściwych zachowań wynikających z powszechnie przyjętych zasad  savoir-vivre. 

     W związku z tym, iż był to mikołajkowy wyjazd w autokarze dzieci otrzymały drobny upominek w postaci lizaka. To jeszcze bardziej poprawiło maluchom humory. Po powrocie wszyscy uznaliśmy ten dzień za wyjątkowo udany.

                                                                                                                                                                                                                                                             Bożena Trzeszczkowska

   
© Zespół Szkół im. Jana Pawła II w Wyszkach