Dzisiaj jest: 30 Marca 2023    |    Imieniny obchodzą: Amelia, Leonard, Dobromir

Śniadanie daje moc

20181108 095248   8 listopada uczniowie klasy III przyłączyli się do ogólnopolskiej akcji propagującej zasady zdrowego odżywiania „Śniadanie daje moc”. Na początku spotkania uczniowie zapoznali się z piramidą zdrowego żywienia, wartościami odżywczymi produktów oraz poznali zasadę pięciu posiłków, spośród których najważniejszą rolę pełni śniadanie jako podstawowy, najważniejszy i najwartościowszy posiłek dnia. Następnie uczniowie przygotowali i wspólnie spożywali drugie śniadanie. Na szkolnych „stolikach śniadaniowych” znalazły się kolorowe kanapki, soki, serki, świeże owoce i warzywa. Przygotowane przez uczniów zdrowe i pożywne śniadanie zachęcało do jedzenia nie tylko wartościami odżywczymi, ale także wyglądem, sposobem podania oraz świeżymi produktami. Przygotowanymi przez uczniów zdrowymi i pożywnymi kanapkami oraz owocami dzieci podzieliły się ze swoimi kolegami i koleżankami z klas młodszych.

                Katarzyna Kristosiuk

Agnieszka Twarowska

GALERIA FOTO

   
© Zespół Szkół im. Jana Pawła II w Wyszkach