Dzisiaj jest: 30 Marca 2023    |    Imieniny obchodzą: Amelia, Leonard, Dobromir

Święto Konstytucji 3 Maja połączone z obchodami Gminnego Dnia Strażaka

Wszelka władza społeczności ludzkiej początek swój bierze z woli Narodu

(fragment z Konstytucji 3 Maja 1791r.)

 

 

img 57403 maja 2018 r. obchodziliśmy 227. rocznicę uchwalenia pierwszej w Europie, a drugiej na świecie ustawy zasadniczej. W Gminie Wyszki obchody te połączone były z Dniem Strażaka i odsłonięciem figury św. Floriana. Znajduje się ona przy Pomniku Pamięci i Tożsamości Narodowej obok kościoła.

    Uroczystość zgromadziła wielu zacnych gości, a także władze gminne, lokalną społeczność, w tym strażaków z gminnych jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych. Rozpoczęto ją Mszą św. w kościele pw. św. Andrzeja Apostoła w Wyszkach, której przewodniczył Jego Ekscelencja ks. Biskup (senior) Antoni Dydycz. Naszą szkołę reprezentował dyrektor p. Jacek Falkowski, wicedyrektor p. Marta Warpechowska, nauczyciele i uczniowie.

 Montaż słowno–muzyczny zaprezentowała Młodzieżowa Rada Gminy Wyszki oraz kilku chętnych uczniów. Młodzież nawiązała do genezy konstytucji, rozbiorów, a także do walk narodowo–wyzwoleńczych kilku pokoleń Polaków.

 Podczas gminnego święta, wiele razy nawiązywano do przypadającego w tym roku, stulecia odzyskania przez Polskę niepodległości.

Bożena Pierzchało

Anna Twarowska

GALERIA

   
© Zespół Szkół im. Jana Pawła II w Wyszkach