Dzisiaj jest: 16 Kwietnia 2024    |    Imieniny obchodzą: Julia, Erwina, Benedykt

Majowe święta

         Maj to miesiąc wypełniony ważnymi świętami i rocznicami, jak chyba żaden inny. 27 kwietnia klasa IV A zaprosiła społeczność naszej szkoły, aby przeżyć wspólnie chwile refleksji nad wieloma majowymi dniami. Uczniowie przypomnieli, że każde z tych świąt ma inną wymowę, inny charakter, czego innego dotyczy. Każde ma to do siebie, tym się wyróżnia, że bez względu na okoliczności niesie wartości własne, uniwersalne, mądre, bardzo poważne, pełne zadumy i refleksji nad czasem minionym. Na chwilę mogliśmy przenieść się w czasie do roku 1791 i wspólnie z klasą IVA przeżywać moment uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Była to ciekawa i pouczająca lekcja historii, patriotyzmu i wychowan.

Elżbieta Godzińska

   
© Zespół Szkół im. Jana Pawła II w Wyszkach