Dzisiaj jest: 30 Marca 2023    |    Imieniny obchodzą: Amelia, Leonard, Dobromir

Papieska Droga Krzyżowa w Wyszkach 2018

dsk 2018„Zbawienie przyszło przez krzyż,
ogromna to tajemnica
każde cierpienie ma sens…”


Uczniowie, rodzice, nauczyciele, pracownicy szkoły oraz społeczność parafialna chcąc uczcić 13 rocznicę śmierci świętego Jana Pawła II, dnia 28 marca wyruszyła ulicami Wyszek na Papieską Drogę Krzyżową.

Wierni w skupieniu i modlitwie, wyrażając głęboką ufność w zbliżające się zmartwychwstanie, podążali za krzyżem razem z Janem Pawłem II.  Życie Papieża Polaka, Jego droga, potwierdzona przez Kościół kanonizacją – była również, na Jego miarę, drogą krzyżową. Tak jak życie każdego z nas, droga każdego z nas jest swego rodzaju Drogą Krzyżową. Jan Paweł II poprzez swoje życie, poprzez swoją modlitwę, swoje postępowanie, traktowanie drugiego człowieka, wybaczanie uczył nas jak należy podążać za Chrystusem. Twoja kanonizacja Janie Pawle II objawia nam Boży wyrok o Tobie, wyrok nieomylny.

Nie pozostaje nam nic innego jak tylko podążać według Twych wskazówek nasz Patronie!

Anna Wyszkowska-Kondraciuk

   
© Zespół Szkół im. Jana Pawła II w Wyszkach