Dzisiaj jest: 24 Września 2023    |    Imieniny obchodzą: Dora, Gerard, Teodor

Warsztaty graficzne „Czarne na białym”

warsztaty graficzneW piątek 9 grudnia 2016 r. uczniowie klasy czwartej pod opieką wychowawczyni oraz p. Justyny Hryniewickiej aktywnie spędzili czas w Muzeum w Bielsku Podlaskim.
Najpierw wzięli udział w warsztatach graficznych „Czarne na białym”, które prowadził p. Jerzy Sołub. Czwartoklasiści z wielkim zaangażowaniem tworzyli linoryt związany tematycznie z zimą i świętami Bożego Narodzenia.

Przestrzegając zasad bezpieczeństwa, żłobili w matrycach z linoleum choinki, stroiki, prezenty, postać Mikołaja itp. Po godzinie ciężkiej pracy mogli zobaczyć efekty – odbitki na papierze wykonane farbą drukarską przy użyciu ręcznej prasy.
Czekając na ryciny, można było obejrzeć dwie wspaniałe wystawy: pokonkursową Międzynarodowego Konkursu Plastycznego „Święty Jan Paweł II w oczach dziecka” oraz wystawę „Minerały i skały ozdobne Polski” ze zbiorów Muzeum Ziemi PAN w Warszawie.
Bogatsi w nowe umiejętności i wiedzę udaliśmy się do pobliskiej pizzerii, by wzmocnić swoje siły przed powrotem do szkoły.

Renata Żukowska

   
© Zespół Szkół im. Jana Pawła II w Wyszkach