Dzisiaj jest: 23 Czerwca 2024    |    Imieniny obchodzą: Wanda, Józef, Albin

Bezpiecznie z Puchatkiem - program "Klub Bezpiecznego Puchatka"

Klub Bezpiecznego PuchatkaW roku szkolnym 2016/2017 już po raz kolejny uczniowie klasy  pierwszej szkoły podstawowej realizowali program edukacyjny „Klub Bezpiecznego Puchatka”. Głównym jego celem było wdrożenie uczniów do przestrzegania zasad bezpieczeństwa na drodze, w szkole, Internecie, w domu, w czasie zabaw. W trakcie zajęć świetlicowych, zajęć komputerowych, bazując na podstawie proponowanych materiałów edukacyjnych przeprowadzono w tym temacie szereg działań edukacyjnych. Uczniowie obejrzeli film edukacyjny „Z Puchatkiem bezpieczniej”.

Uczyli się rozróżniać sytuacje właściwego i niewłaściwego zachowania oraz wykonywali zadania praktyczne. Uczestnicy programu otrzymali książeczki „Dołącz do Klubu Bezpiecznego Puchatka”, z grami i zabawami, które pomagały utrwalać wiedzę o zasadach ruchu drogowego, o tym jak unikać zagrożeń i jak bezpiecznie i zdrowo spędzać czas w domu, w szkole i w czasie zabawy. W trakcie zajęć komputerowych poprzez proponowane Puchatkowe gry ćwiczyli pamięć, koncentrację, logikę. Realizacja programu wspomagała kształtowanie u dzieci postaw odpowiedniego zachowania się w sytuacjach dla nich niecodziennych, trudnych oraz uczyła adekwatnej reakcji na zaistniałe zagrożenia życia codziennego.
19 grudnia 2016 r uczniowie przystąpili do Ogólnopolskiego Testu Wiedzy o Bezpieczeństwie 2016. W skupieniu, z wielkim zaangażowaniem udzielali odpowiedzi na 15 pytań zawartych w teście.
Edukacja dzieci w zakresie bezpieczeństwa jest zadaniem długofalowym i wymagającym dużego zaangażowania ze strony rodziców, jak i nauczycieli. Mamy nadzieję, że dzięki tej akcji uda nam się wspólnie wykonać kolejny, duży krok w kierunku zapewnienia naszym dzieciom bezpieczeństwa.


Anna Niewińska

   
© Zespół Szkół im. Jana Pawła II w Wyszkach