Dzisiaj jest: 27 Maja 2024    |    Imieniny obchodzą: Juliusz, Magdalena, Jan

"Akademia czystych rąk"

acr

W maju 2012r. nasza szkoła została zgłoszona do II edycja Akademii Czystych Rąk Carex. W ramach akcji otrzymaliśmy materiały edukacyjne dla uczniów szkoły podstawowej oraz gimnazjum a także dwa zestawy antybakteryjnych mydeł Carex, o równowartości rynkowej 1600 zł.

Akademia Czystych Rąk Carex powstała z idei przekazania podstawowej wiedzy z zakresu codziennej higieny oraz prawidłowych nawyków, których stosowanie pomoże ustrzec dzieci przed infekcjami. Dlatego też Akademia Czystych Rąk Carex wraz z partnerem akcji marką Carex, skupia swe działania na nauce prawidłowego mycia rąk.

 

Wykorzystując otrzymane materiały koordynatorzy akcji pedagog szkolny Katarzyna Kristosiuk i p. Agnieszka Twarowska przeprowadziły lekcje z higieny rąk, a uczniowie poprzez zabawę zapoznali się z tematami: zdrowia oraz bakterii i wirusów.

Katarzyna Kristosiuk

Agnieszka Twarowska

   
© Zespół Szkół im. Jana Pawła II w Wyszkach