Dzisiaj jest: 8 Grudnia 2023    |    Imieniny obchodzą: Maria, Wirginia, Wirgiliusz

Kampania "Zachowaj trzeźwy umysł"

kampaniaNasza szkoła kolejny już rok włączyła się do ogólnopolskiej kampanii ,,Zachowaj Trzeźwy Umysł”. Celem kampanii jest zwiększenie zaradności dzieci i młodzieży, rozwinięcie umiejętności radzenia sobie w różnych sytuacjach życiowych, w szczególności gdy dochodzi do prób częstowania alkoholem, papierosami czy narkotykami. Kampania ma także na celu przeciwdziałanie bierności, bezradności i nudzie oraz zmniejszenie dostępności alkoholu dla dzieci i młodzieży.

W formie ulotek kampania została rozpowszechniona wśród społeczności szkolnej oraz rodziców podczas zebrania.

 ZTU w 2012 roku dla uczniów Szkoły Podstawowej ma na celu wspieranie wiary uczniów w możliwości realizacji celów życiowych. Odbywa się pod hasłem Zdrowy rozsądek daje radę.

Wierzę w siebie - odrzucam nałogi - to hasło dla gimnazjalistów. Ma na celu kształtowanie niezależnego sposobu myślenia i prawidłowego sposobu komunikowania się uczniów - z poszanowaniem odmiennego zdania rówieśników czy dorosłych.

W klasach IV, VI SP i Ib, IIa, IIb, IIc Gimnazjum koordynator kampanii – pedagog szkolny przeprowadziła cykl spotkań dla uczniów. Uczniowie naszej szkoły zostali również zachęceni do udziału w konkursach organizowanych w ramach kampanii Zachowaj Trzeźwy Umysł 2012.

Pomocne okazały się materiały przekazane przez organizatorów akcji. Koordynator dziękuje Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Wyszkach za wsparcie działań.

                                                                                                                        

   pedagog szkolny

   Katarzyna Kristosiuk

   
© Zespół Szkół im. Jana Pawła II w Wyszkach