Dzisiaj jest: 2 Maja 2024    |    Imieniny obchodzą: Anatol, Zygmunt, Anastazy

„Nie lękajcie się…” – VIII Gminny Dzień Papieski

VIII Gminny Dzień PapieskiDnia 29.05.2016 r. odbyły się parafialno-gminne uroczystości poświęcone Wielkiemu Polakowi – Świętemu Janowi Pawłowi II. Te lokalne obchody zorganizowano już po raz VIII jako Gminny Dzień Papieski.  Jest to święto, które w sposób szczególny łączy naszą gminną społeczność, integruje przedstawicieli różnych pokoleń i instytucji, pozwala wspólnie wspominać i oddawać hołd Wielkiemu Człowiekowi.
W bieżącym roku obchody te miały szczególny wymiar i charakter, gdyż współorganizatorem gminnego święta był Urząd Marszałkowski w Białymstoku.

Rangę Dnia Papieskiego podniosła obecność wśród gości honorowych przedstawicieli władz sejmiku województwa, urzędu marszałkowskiego oraz sejmu RP.
Wspólne świętowanie rozpoczęto o godzinie 9.00 Mszą Świętą pod przewodnictwem proboszcza wyszkowskiego ks. dr. Andrzeja Ulaczyka.
Następnie przybyli goście, lokalne władze, poczty sztandarowe, mieszkańcy Wyszek i okolicznych miejscowości udali się przed szkołę, by złożyć kwiaty i zapalić znicze przed pomnikiem Jana Pawła II.
W dalszej kolejności części oficjalnej nastąpiły przemówienia gości, którzy wspominali Papieża Polaka i jego przesłania, jakże bardzo aktualne we współczesnym świecie.
Zwieńczeniem tej części obchodów był program artystyczny młodzieży gimnazjalnej pod wymownym tytułem ,,Nie lękajcie się…”. Uczniowie w prostych, z serca płynących słowach  przekazali nauki, przesłania, rady Patrona Szkoły, dotyczące życia, współistnienia, wiary i innych wartości, które pozwalają na co dzień dzielić się radością, miłością i pokojem z ludźmi, by wspólne  życie było piękne i prawdziwe, a otaczający nas świat pełen dobra i kolorów. Swój występ młodzież zakończyła wymownym przesłaniem miłości i pokoju, które ma być znakiem łączności  z uczestnikami Światowych Dni Młodzieży w Polsce – symbolem stały się  gołębie i kolorowe balony wypuszczone w niebo.
Na scenie pojawiły się także grupy wokalne, które swoimi występami umilały czas, przywoływały wspomnienia…., karmiły ducha.
O pokrzepienie ciała także  zadbano: grochówka, przysmaki z grilla, a dla ochłody – napoje i lody.
Organizatorzy zapewnili  mnóstwo atrakcji wszystkim uczestnikom uroczystości – pikniku. W sposób szczególny zadbano o najmłodszych mieszkańców gminy. Dzieci niemalże nie odstępowały kolorowych, olbrzymich, dmuchanych zjeżdżalni; uczniowie szkół z terenu gminy chętnie brali udział w zawodach sportowych, zmagali się z rowerowym torem przeszkód…by na koniec zdobyć  cenne nagrody.
Wiemy, że nasz Patron - św. Jan Paweł II w tym dniu w sposób szczególny był wśród nas,  był z nami…, uśmiechał się promieniami słońca…,  kiwał do nas powiewem wiatru i błogosławił z niebiańskiego okna wołając: „Nie lękajcie się…”.

Maria Porucznik

Zapraszamy do fotogalerii - link