Dzisiaj jest: 2 Maja 2024    |    Imieniny obchodzą: Anatol, Zygmunt, Anastazy

Ślubowanie pierwszaków ze szkoły podstawowej

pierwszaki31 października 2013 r. to pamiętna data dla Pierwszoklasistów naszej szkoły podstawowej. W tym dniu odbyło się uroczyste Ślubowanie uczniów klasy I.

Punktualnie o godzinie 1045 - mistrz ceremonii, uczennica – Weronika Wyszkowska powitała przybyłych gości:

Sekretarza Gminy Pana Tadeusza Wielanowskiego wraz inspektorem oświaty Panią Agnieszką Piotrowską, Panią Barbarę Perkowską reprezentującą Bank Spółdzielczy w Brańsku oddział w Wyszkach, Pana Dyrektora szkoły Jana Falkowskiego, Panią Dyrektor Martę Warpechowską, Przewodniczącą Rady Rodziców Panią Beatę Kalinowską, Księdza Adama Niewęgłowskiego, nauczycieli, rodziców i uczniów. Szczególnie gorąco powitała bohaterów uroczystości – dzieci z klasy I, które zaprezentowały program artystyczny. Recytowały wiersze, śpiewały piosenki, i tym samym udowodniły, że są gotowe do złożenia uroczystego ślubowania na Sztandar Szkoły. Za nim jednak to nastąpiło pierwszacy musieli rozwiać jeszcze wątpliwości starszych kolegów z Samorządu Uczniowskiego, którzy przygotowali dla nich kilka zadań i niespodzianek. Jak się okazało z tym również dali sobie radę.

Po uroczystym wniesieniu ołówka i prośbie rodziców pasowania na ucznia dokonał dyrektor szkoły. Było to tylko potwierdzeniem faktu, iż uczniowie klasy I zostali przyjęci do braci szkolnej. Ukoronowaniem aktu pasowania okazało się wręczenie pamiątkowych dyplomów przez Panią Dyrektor Martę Warpechowską. Kolejnym punktem ceremonii było poświęcenie plecaków i przyborów szkolnych przez księdza Adama Niewęgłowskiego. Następnie uśmiechnięci pierwszoklasiści przyjęli życzenia i prezenty ufundowane przez gości.

Cała uroczystość zakończyła się poczęstunkiem przygotowanym przez rodziców.

Rodzicom gratulujemy tak wspaniałych pociech, a pierwszakom życzymy wielu sukcesów w murach naszej szkoły.

Opracowała: B. Trzeszczkowska

Tu można zobaczyć fotoreportaż z uroczystości.. kliknij