Dzisiaj jest: 2 Maja 2024    |    Imieniny obchodzą: Anatol, Zygmunt, Anastazy

Internetowy Teatr TVP dla szkół w Zespole Szkół im. Jana Pawła II w Wyszkach

Dnia 20 września uczniowie z klas I - III SP z wielkim zainteresowaniem obejrzeli przedstawienie „Bajka o przedsiębiorczym Janku i jego niemądrych braciszkach”.

Odbiór przedstawienia przebiegał w ciszy i skupieniu. Wszyscy widzowie uważnie śledzili przebieg wydarzeń, uruchomili wyobraźnię, logiczne myślenie, uwalniali pozytywne emocje.
Po zakończeniu przedstawienia dzieci dzieliły się wrażeniami. Trafnie oceniały zachowania i decyzje bohaterów. Wyrażały podziw głównemu bohaterowi za jego mądrość, uczciwość i pracowitość.

Przekonały się, jak ważni w naszym życiu są przyjaciele (postać Kasi, postać Sowy). Zrozumiały, do czego może doprowadzić ciągłe leniuchowanie i lekkomyślność. W sposób prosty i przystępny przyswoiły informacje z podstaw przedsiębiorczości, potrafiły je wyjaśnić (kredyt, podatek, oszczędzanie, zysk, poniesione koszty, zapłata za pracę). Zwróciły także uwagę na ciekawą scenerię i efekty specjalne (burza).

Ostatecznie przedstawienie dzieciom bardzo się podobało i jak same stwierdziły wiele się nauczyły, a grających aktorów nagrodziły gromkimi brawami.
Nauczyciele oglądający spektakl wraz z dziećmi, podkreślili cenne walory wychowawcze, poznawcze i kształcące przedstawienia.

Zabrocka Krystyna