Dzisiaj jest: 27 Kwietnia 2024    |    Imieniny obchodzą: Felicja, Teofil, Zyta

III Międzygimnazjalny Konkurs Piosenki Rosyjskiej w Zespole Szkół im. Jana Pawła II w Wyszkach

3mkprDnia 18 czerwca 2013 roku w Zespole Szkół im. Jana Pawła II w Wyszkach odbył się III Międzygimnazjalny Konkurs Piosenki Rosyjskiej „Na rosyjską nutę”. W konkursie wzięli udział gimnazjaliści klas I – III naszej szkoły oraz uczniowie z Zespołu Szkół im. Jana Pawła II w Boćkach oraz uczniowie z Zespołu Szkół im. Ziemi Orlańskiej z DNJB w Orli. Młodzież rywalizowała w trzech kategoriach: zespół, duet, solo.

Na spotkanie z piosenką rosyjską przybyli: Sekretarz Rosyjskiego Stowarzyszenia Kulturalno – Oświatowego w Polsce z siedzibą w Białymstoku – p. Andrzej Romańczuk, Nadieżda Bielowa z Rosji – członek jury konkursów organizowanych przez RSKO, Wójt Gminy Wyszki – p. Ryszard Perkowski, Przewodniczący Rady Gminy Wyszki – Janusz Wyszyński. Młodym artystom przysłuchiwał się także Dyrektor Zespołu Szkół im. Jana Pawła II w Wyszkach – p. Jan Falkowski oraz w-ce Dyrektor – p. Marta Warpechowska.

Skład komisji konkursowej składał się z wyżej wymienionych osób, a rolę przewodniczącego pełnił Sekretarz RSKO – p. Andrzej Romańczuk.

Podczas spotkania z piosenką Dyrektor Zespołu Szkół – p. Jan Falkowski wręczył uczennicom gimnazjum „Certyfikaty” za udział w I Ogólnopolskim Konkursie Piosenki Rosyjskiej „Bałałajka” w Siedlcach, który odbył się w dniach 29-30 kwietnia 2013 roku. W tym konkursie naszą szkołę reprezentowały: Emilia Karpiesiuk, Marta Borowska i Anita Olędzka.

Uczniowie gimnazjum w czasie konkursu obejrzeli prezentacje multimedialne wykonane przez uczniów klasy IIb na IV Ogólnopolski Pisemny Konkurs Języka Rosyjskiego „Język ojczysty – najpiękniejszą mową”, który co roku organizuje RSKO w Białymstoku . W tym konkursie nasi uczniowie zajęli wysokie lokaty:

I miejsce – Paweł Nazarko

II miejsce – Ewa Falkowska.

Wyróżnienie otrzymał także Tomasz Marczuk.

Pamiątkowe dyplomy i nagrody uczestnikom w/w konkursu wręczył p. Andrzej Romańczuk.

Na naszym festiwalu można było wysłuchać łącznie 25 piosenek w języku rosyjskim. Po prezentacji wszystkich utworów komisja przyznała w poszczególnych kategoriach następujące miejsca:

Kategoria solo:

Grand Prix – Karolina Jurczuk (ZS w Boćkach)

I miejsce – Katarzyna Kuptel (ZS Orla)

II miejsce – Marta Borowska (ZS Wyszki)

III miejsce – Emilia Karpiesiuk (ZS Wyszki)

Wyróżnienia otrzymali: Anita Olędzka (ZS Wyszki), Maciej Mieszczyński (ZS Wyszki), Angelika Guzowska (ZS Wyszki).

W kategorii „duet”:

I miejsce – Jana Lementowska, Justyna Werpechowska (ZS Wyszki)

II miejsce – Marlena Dmitruk, Karolina Sosna (ZS Orla)

II miejsce – Paweł Niewiński, Maciej Mieszczyński (ZS Wyszki)

III miejsce – Karolina Jurczuk, Agata Roszkowska (ZS Boćki)

Wyróżnienia: Katarzyna Kuptel, Marta Lemiesz (ZS Orla) i Angelika Guzowska, Joanna Krasowska (ZS Wyszki).

W kategorii „zespół” przyznano następujące miejsca:

I miejsce – Emilia Karpiesiuk, Anita Olędzka, Marta Borowska (ZS Wyszki)

II miejsce – Katarzyna Kuptel, Joanna Sojko, Magda Szajkowska (ZS Orla)

III miejsce – Małgorzata Onopa, Patrycja Onopa, Justyna Werpechowska, Jana Lementowska (ZS Wyszki)

Wyróżnienie otrzymał zespół w składzie: Karolina Falkowska, Angelika Guzowska, Martyna Onopa, Anna Krasowska (ZS Wyszki).

Nagrody dla uczestników spotkania z piosenką „Na rosyjską nutę” wręczali: Wójt Gminy Wyszki – p. Ryszard Perkowski oraz Dyrektor Banku Spółdzielczego w Wyszkach – p. Edward Karpiesiuk.

Konkurs Piosenki Rosyjskiej w Zespole Szkół w Wyszkach nagrywała telewizja do programu pt: ”Ekspres Rosyjski”. Relację z przebiegu konkursu można będzie obejrzeć w TVP Białystok w najbliższym wydaniu.

Młodzież do konkursu przygotowali nauczyciele poszczególnych szkół:

ZS Orla – mgr Anna Fita

ZS Boćki – mgr Alina Kolejkowicz

ZS Wyszki – mgr Elżbieta Godzińska, mgr Elżbieta Orbik.

Nagrody sponsorowali:

Dyrektor Banku Spółdzielczego w Wyszkach –   p. Edward Karpiesiuk, Przedsiębiorstwo Produkcyjno – Handlowo – Usługowe „Ogród Marcina” w Wyszkach, Firma LBO „Elektronik” w Bielsku Podlaskim, Kwiaciarnia „Walentynka” w Bielsku Podlaskim, Wydawnictwo WSiP, Polskie Stowarzyszenie Wykładowców i Nauczycieli Języka Rosyjskiego w Warszawie.

Organizator III Międzygimnazjalnego Konkursu Piosenki Rosyjskiej „Na rosyjską nutę” składa serdeczne gratulacje wszystkim uczestnikom i zaprasza do udziału w kolejnej jego edycji.

Organizator konkursu

Elżbieta Orbik