Dzisiaj jest: 27 Kwietnia 2024    |    Imieniny obchodzą: Felicja, Teofil, Zyta

Świętowanie z okazji realizacji programu „Przyjaciele Zippiego”.

przyjacieleDnia 17 czerwca 2013r. dzieci z oddziałów przedszkolnych 0A, 0B i 0C świętowały realizację programu „Przyjaciele Zippiego”, z którym pracowaliśmy od listopada 2012r. do czerwca 2013r. we wszystkich grupach przedszkolnych.

Dzieci i zaproszeni goście zgromadzili się w świetlicy szkolnej. Na uroczystość przybyli: dyrekcja szkoły, rodzice, nauczyciele i starsi koledzy. Zgromadzonych powitała pani Agata Falkowska. Celem spotkania było zaprezentowanie gościom umiejętności zdobytych przez dzieci podczas realizacji tego programu.

Podczas programu „Przyjaciele Zippiego” dzieci nauczyły się znajdowania różnych sposobów radzenia sobie z problemami, pomagania innym oraz adaptowania się do nowych sytuacji. Wartość programu podkreślały własnoręcznie ozdobione korony na głowach dzieci.

W trakcie uroczystości został ogłoszony konkurs plastyczny na najpiękniejszy portret Zippiego.

Komisja w składzie: pan dyrektor J. Falkowski, pani dyrektor M. Warpechowska, pani A. Wyszkowska-Kondraciuk i J. Warpechowska wyłoniła spośród prac dzieci trzy pierwsze miejsca, za które dzieci otrzymały nagrody:

I miejsce - Radosław Wyszkowski,

II miejsce - Otylia Miluska,

III miejsce - Jakub Wyszkowski.

Zorganizowano również konkurs pt. „Ubieranie uczuć”, do którego zaproszono chętnych spośród przybyłych gości. Utworzono grupy trzyosobowe, których zadaniem było plastyczne przedstawienie jednego z wylosowanych uczuć (smutek, radość, złość). Uczestnicy konkursu wykazali się ogromną pomysłowością i umiejętnościami plastycznymi. „Ubrania” uczuć bardzo się wszystkim podobały i dzieci szybko odgadły ich nazwy.

Podczas uroczystości dzieci kilkakrotnie śpiewały piosenkę „O Zippim”, następnie do śpiewania włączyli się goście. Dzieci były dumne i szczęśliwe biorąc udział w świętowaniu.

Miłym punktem uroczystości był słodki poczęstunek – zielony deser, który wszyscy zajadali z apetytem. Na koniec pan i pani dyrektor wręczyli dzieciom dyplomy ukończenia kursu „Przyjaciele Zippiego”.

A. Falkowska

E. Ułaszonek

J. Artemiuk

Tu mozna zobaczyć fotorelacje ze świetowania - zapraszamy (kliknij)