Dzisiaj jest: 20 Kwietnia 2024    |    Imieniny obchodzą: Agnieszka, Teodor, Czesław

Podobnie jak w roku poprzednim tak i w tym Dzień Dziecka w naszej szkole przebiegał „na sportowo”. Nauczyciele wychowania fizycznego przygotowali szereg konkurencji w których współzawodniczyć mogli zarówno uczniowie Gimnazjum jak i Szkoły Podstawowej. Były to min.:

• przeciąganie liny,
  • turniej piłki nożnej (oddzielnie Gimnazjum i SP),
  • rzut piłką lekarską,
  • skok w dal z miejsca,

Ponadto po raz pierwszy w historii szkoły zorganizowano turniej strzelecki w konkurencji karabinek pneumatyczny i tym samym wyłoniono króla strzelców w kategoriach dziewcząt, chłopców i pracowników Zespołu Szkół.

Ostateczna klasyfikacja prezentuje się następująco:

Piłka nożna SP (dziewczęta):

I miejsce – klasa VI,

II miejsce – klasa V,

III miejsce – klasa IV

Najlepszym strzelcem została Patrycja Bazylewska (6 bramek).

Piłka nożna SP (chłopcy):

I miejsce – klasa VI

II miejsce – klasa V

Najlepszym strzelcem został Piotr Komar (5 bramek).

Piłka nożna Gimnazjum (drużyny mieszana – chłopcy i dziewczęta):

I miejsce – klasa IIIC,

II miejsce – klasa IIB,

III miejsce – klasa IIIA

Przeciąganie liny:

Najsilniejszą klasą w Szkole Podstawowej okazała się być klasa VI, następnie klasa V i trzecie miejsce zajęła klasa IV.

W kategorii gimnazjum wygrała klasa IIIC, drugie miejsce na podium przypadło klasie IIa , natomiast na trzecim miejscu znalazła się klasa IA.

III miejsce – klasa IIB,

Niezwykle zabawową konkurencją jest „Rzut beretem na odległość”. W tej konkurencji zwyciężył Olszański Krzysztof. Drugiej miejsce zajęła Perkowska Julita, natomiast trzecie Olszewska Aneta. Wszyscy ci uczniowie reprezentowali klasę VI.

W kategorii „Rzut piłką lekarską” zwyciężyli odpowiednio: Arkadiusz Warpechowski (I), Borowska Natalia (II) i Olszewska Patrycja (III).

Jak wyżej wspomniano po raz pierwszy w historii naszej szkoły rozegrano turniej strzelecki w celu wyłonienia „Króla Strzelców”, którym, a raczej którą została Pani Danuta Niewińska – pracownica ZS. Wyniki w poszczególnych kategoriach prezentują się następująco:

Karabinek pneumatyczny 10m(dziewczęta):

I miejsce – Kinga Młodzianowska (32 pkt),

II miejsce – Wioleta Łubińska (29/35 pkt),

III miejsce – Natalia Tadejko (29/22 pkt).