Dzisiaj jest: 11 Sierpnia 2020    |    Imieniny obchodzą: Luiza, Zuzanna, Włodzimierz

Klub Bezpiecznego Puchatka w naszej szkole

puchatekW roku szkolnym 2014/2015  uczniowie klas I SP w Wyszkach już po raz drugi w ramach zajęć świetlicowych oraz zajęć informatycznych uczestniczyli w  programie „Bezpieczny Puchatek”.  Celem tej akcji było poznanie bezpiecznych zachowań w szkole, na ulicy, w domu oraz w Internecie. Patronat honorowy nad programem sprawował  Komendant Główny Policji oraz Kuratoria Oświaty.


Na podstawie proponowanych materiałów edukacyjnych nauczyciel  przeprowadził zajęcia, w trakcie których uczniowie obejrzeli film instruktażowy dotyczący bezpieczeństwa, uczyli się rozróżniać sytuacje właściwego i niewłaściwego zachowania oraz wykonywali zadania praktyczne. Uczestnicy programu otrzymali książeczki „Dołącz do Klubu Bezpiecznego Puchatka”, oraz broszury informacyjne   dla rodziców.
Realizacja programu wspomagała kształtowanie u dzieci postaw odpowiedniego zachowania się w sytuacjach dla nich niecodziennych, trudnych oraz uczyła adekwatnej reakcji na zaistniałe zagrożenia życia codziennego. Uczestnictwo w tym programie wymagało od uczniów aktywności,  zaangażowania i wykorzystywania zdobytej wiedzy w praktyce.
Program zakończył się wypełnieniem przez uczniów Wielkiego Testu Bezpieczeństwa i uzyskaniem certyfikatu „Klubu Bezpiecznego Puchatka” .
Mam nadzieję, że informacje o bezpieczeństwie, zawarte w programie edukacyjnym „Klub Bezpiecznego Puchatka” na trwałe pozostaną w pamięci dzieci.

Szkolny koordynator Puchatkowego Klubu: Anna Niewińska

   
© Zespół Szkół im. Jana Pawła II w Wyszkach