Dzisiaj jest: 23 Lipca 2024    |    Imieniny obchodzą: Bogna, Brygida, Apolinary

Dzień Bezpiecznego Internetu

 

Nasza szkoła aktywnie włączyła się w obchody Europejskiego Dnia Bezpiecznego Internetu.  W tym roku dzień ten wyznaczono na 7 lutego 2012r.

Pomimo, iż dzień ten już minął, my włączyliśmy się w kampanię na rzecz bezpiecznego internetu i będziemy realizować różne zadania, które pomogą dzieciom bezpiecznie z Internetu korzystać. 

Obchody Dnia Bezpiecznego Internetu będą realizowane w ramach lekcji; informatyki, godzin wychowawczych, sztuki, języka polskiego oraz przy współpracy pedagoga szkolnego. Przyjmą formę; ankiet, pogadanek, referatów, konkursów plastycznych i prezentacji multimedialnych. Będziemy również bazowali na materiałach oraz scenariuszach zajęć edukacyjnych wypracowanych w ramach kampanii "Dziecko w Sieci".

   Grupa 6 uczniów II klas gimnazjum przedstawi na forum szkoły swój projekt edukacyjny "Czy jesteś bezpieczny w Internecie?"

     Rodzicom na spotkaniu z wychowawcami klas I-VI zostaną rozdane ulotki, adresy bezpiecznych stron w Internecie, oraz umowa Rodzic-Dziecko dotycząca bezpiecznego korzystania z Internetu. Zachęcimy również do korzystania z programu” Opiekun Dziecka”

   Wszelkie informacje z realizacji działań będą umieszczane na stronie internetowej szkoły.

A. Niewińska

   
© Zespół Szkół im. Jana Pawła II w Wyszkach