Dzisiaj jest: 26 Września 2021    |    Imieniny obchodzą: Justyna, Łucja, Cyprian

Kolędnicy z Młodzieżowej Rady Gminy

kolędnicy"Kolędy nie tylko należą do naszej historii, lecz poniekąd tworzą naszą historię narodową i chrześcijańską. Jest ich wiele, ogromne bogactwo. Od najdawniejszych staropolskich, do tych współczesnych, od liturgicznych do pastorałek, jak choćby ta, tzw. góralska, której tak bardzo lubimy słuchać: "Oj Maluśki, Maluśki". Trzeba, ażebyśmy tego bogactwa nie zagubili.”

Bł. Jan Paweł II

Podtrzymując zwyczaje naszych przodków, wyruszyliśmy 27 grudnia 2013r. do jednej z miejscowości naszej gminy, aby „tradycji stało się zadość”.

Zbiórka odbyła się w Urzędzie Gminy Wyszki o godz. 1000. Wszyscy kolędnicy (a było ich 11) ubrani byli w odpowiednie stroje, m.in.: królów, anioła, pastuszków, mikołaja, śmierci i diabła.

W Niewinie Borowym kolędowaliśmy ok. 3 godzin. Większość mieszkańców przyjęła nas z sympatią i życzliwością, za co serdecznie im dziękujemy. Gościnnie zaśpiewaliśmy kolędy także u wójta - Pana Ryszarda Perkowskiego i sekretarza - Pana Tadeusza Wielanowskiego.

Pełni wrażeń i pozytywnych emocji wróciliśmy do naszych domów, aby jeszcze cieszyć się atmosferą świąt.

Bożena Pierzchało
Anna Twarowska
opiekunki MRG

   
© Zespół Szkół im. Jana Pawła II w Wyszkach