Dzisiaj jest: 23 Lipca 2024    |    Imieniny obchodzą: Bogna, Brygida, Apolinary

Święto Konstytucji 3 Maja - udział naszej delegacji w uroczystościach powiatowych

3 majaWszelka władza społeczności ludzkiej początek swój bierze z woli Narodu
(fragment z Konstytucji 3 Maja 1791r.)

3 maja 2017r. delegacja z naszej szkoły i gminy w składzie: Wicedyrektor Pani Marta Warpechowska, Sekretarz Pan Tadeusz Wielanowski, nauczyciele Bożena Pierzchało i Jacek Falkowski oraz uczniowie Karolina Karpiesiuk, Natalia Trzeszczkowska, Andżelika Pietraszko, Szymon Kalinowski i Jakub Sygocki uczestniczyła w powiatowych obchodach 226.

Rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja, które odbyły się w Bielsku Podlaskim.
O godz. 10.30 uczestniczyliśmy we Mszy świętej za Ojczyznę, która miała miejsce w Bazylice Narodzenia NMP. Następnie pod pomnikiem Jana Pawła II delegacje władz, instytucji, szkół i urzędów złożyły wiązanki kwiatów.
Druga część uroczystości odbyła się przed Pomnikiem Niepodległości Polski. Tutaj odegrano hymn państwowy, powitano przybyłych gości i poczty sztandarowe. Wystąpienie okolicznościowe wygłosił starosta bielski Pan Sławomir Jerzy Snarski. Nawiązał do genezy uchwalenia Konstytucji 3 Maja i do jej twórców. Podkreślił, że godność człowieka, równość i wolność to uniwersalne wartości ciągle żywe i aktualne. Montaż słowno – muzyczny wykonali uczniowie Zespołu Szkół w Augustowie. Wystąpiła również Młodzieżowa Orkiestra Dęta z Bielska Podlaskiego uświetniając uroczystość.
Na zakończenie poszczególne delegacje złożyły wiązanki i wieńce pod Pomnikiem Niepodległości oddając hołd twórcom tej ważnej ustawy zasadniczej oraz Tym, którzy walczyli o wolną Polskę na przestrzeni wielu lat.

Bożena Pierzchało

   
© Zespół Szkół im. Jana Pawła II w Wyszkach