Dzisiaj jest: 23 Lipca 2024    |    Imieniny obchodzą: Bogna, Brygida, Apolinary

"Są takie dni..." - Święto Babci i Dziadka w szkole

dziań dziadków„Są takie dni
Jedyne dla nas dni w roku.
To święto Babci i Dziadka.
Ach! Łza się kręci w oku.”

20 stycznia 2017 r. w naszej szkole odbyła się wyjątkowa uroczystość, na którą zaproszeni zostali Babcie i Dziadkowie przedszkolaków oraz uczniów klas 0 – III. Wyjątkowa, bo po raz pierwszy w historii naszej szkoły to zacne grono poszerzyliśmy o tutejszy Klub Seniora.

Na wspólne świętowanie przybył do nas Dyrektor Gminnego Centrum Biblioteczno – Kulturalnego p. Henryk Zalewski oraz gospodarze naszej placówki dyrektor p. Jan Falkowski oraz dyrektor p. Marta Warpechowska. Goście, którym poświęcone było obecne święto nie zawiedli i przybyli bardzo licznie.  Dzieci  natomiast zaprezentowały bogaty program słowno – muzyczny. Przedszkolaki wprowadziły gości w zimowy świat. Nie obyło się również bez tańca śnieżynek. Kolejna grupa zaprosiła na spotkanie z bohaterami znanych baśni. Pojawiły się tu także dyskotekowe rytmy w wykonaniu uczennic z naszego gimnazjum. W końcowej części trzecioklasiści zaprezentowali Familiadę, gdzie o zwycięstwo zawalczyły babcie i dziadkowie z klas trzecich.  Jako wprowadzenie i przerywniki pojawiły się  tu żarty, dowcipy oraz taniec   Hip – Hop. Nie obyło się bez braw, uśmiechów i ukradkiem ocieranych łez. Część artystyczna  zakończyła się plejadą życzeń płynących prosto z serc, odśpiewaniem stu lat, no i wreszcie wręczeniem Babciom i Dziadkom drobnych upominków.
Podczas występów goście zostali podjęci słodkim poczęstunkiem przygotowanym przez zaangażowane mamy.
W końcowej części dyrekcja naszej szkoły - p. Jan Falkowski wraz  p. Martą Warpechowską do zgromadzonych gości skierowali ciepłe słowa z najlepszymi życzeniami.
Spotkanie upłynęło w miłej i serdecznej atmosferze. Zaproszeni Dziadkowie i Babcie opuszczali naszą szkołę ze wzruszeniem, dziękując za miło spędzone chwile.
Wspólne świętowanie przebiegało na tle dekoracji, którą wykonałyśmy wspólnie z p. Emilią Falkowską. Dziękuję wszystkim, którzy włączyli się w zorganizowanie tego święta, a w szczególności mamom, które przygotowały słodki poczęstunek.


Bożena Trzeszczkowska

   
© Zespół Szkół im. Jana Pawła II w Wyszkach