Dzisiaj jest: 23 Lipca 2024    |    Imieniny obchodzą: Bogna, Brygida, Apolinary

Dzień nauczyciela i Dzień Papieski

17.10.2011r. w naszej szkole odbyła się uroczystość, która powiązała ze sobą dwa ważne wydarzenia: Dzień Papieski z hasłem „Jan Paweł II człowiek modlitwy” oraz Dzień Komisji Edukacji Narodowej. Wydało się nam, że Jana Pawła II, jak nikogo innego, można łączyć z edukacją w szerokim tego słowa znaczeniu. Przecież całe jego życie, to nieustanne nauczanie, wychowywanie i dawanie świadectwa.

 

 

Uroczystość rozpoczęła się wspomnieniem Patrona szkoły – Jana Pawła II i modlitwą różańcową, której przewodniczyli nasi katecheci - ks. Grzegorz wspólnie z panią R. Olszańską.

Po modlitwie do błogosławionego Jana Pawła II prowadzenie uroczystości przejął Samorząd Uczniowski wraz z opiekunem (p. M. Porucznik), który przygotował scenariusz uroczystości i był jej gospodarzem. Hasłem uroczystości były słowa zawarte na dekoracji „Trzeba dużo zdrowia, dużo czasu stracić, aby umysł ucznia rozwinąć, wzbogacić, który, gdy dorośnie, dopiero zrozumie, jak jest w życiu ciężko, gdy się mało umie…", które miały ukazać trud, i wagę nauczania i wychowania.

Uczniowie pod kierunkiem p. E. Orbik przygotowali montaż słowno-muzyczny, który w znacznym stopniu uatrakcyjnił szkolne spotkanie. W ten sposób podziękowali swoim nauczycielom za pracę i trud wkładany w „rzeźbienie" młodego człowieka. Młodzi artyści w imieniu całej społeczności uczniowskiej przekazali również swoim pedagogom, wychowawcom oraz pracownikom szkoły szczere życzenia, do których dołączyli kwiaty. Do podziękowań uczniowskich dołączyli się również rodzice przekazując nauczycielom i wszystkim pracownikom szkoły serdeczne życzenia, kwiaty i słodki tort.

Naszą uroczystość zaszczycili swoją obecnością zacni goście; przedstawiciele organu prowadzącego szkołę z p. Ryszardem Perkowskim – Wójtem Gminy, Dyrektor BS Wyszki – p. Edward Karpiesiuk, licznie przybyli nauczyciele emeryci oraz Rada Rodziców.

Pan Dyrektor podziękował wszystkim nauczycielom za ich oddaną pracę, trud i poświęcenie. Wyraził swoje głębokie przekonanie, że misję, której podjęli się w tym zawodzie, wypełniają w pełni odpowiedzialnie i z serca. Następnie przekazał symboliczne nagrody pieniężne niektórym nauczycielom i pracownikom.

Głos zabrali także obecni goście składając życzenia, wręczając nagrody i upominki.

 

Więcej zdjęć w fotogalerii (tu kliknij)

   
© Zespół Szkół im. Jana Pawła II w Wyszkach