Dzisiaj jest: 25 Maja 2024    |    Imieniny obchodzą: Grzegorz, Urban, Magda

I Ogólnopolski Festiwal Piosenki Rosyjskiej dla szkół podstawowych i gimnazjalnych „BAŁAŁAJKA”, Siedlce, 29 - 30.04.2013 r.

W dniach 29 i 30 kwietnia 2013 r. Siedlce gościły 129 uczniów szkół podstawowych i gimnazjalnych i ich opiekunów z całej Polski (woj. dolnośląskie, wielkopolskie, świętokrzyskie, łódzkie, kujawsko-pomorskie, lubelskie, podlaskie i mazowieckie) na Festiwalu Piosenki Rosyjskiej.

Dzięki ogromnej życzliwości i pomocy Wójta Gminy Wyszki Pana Ryszarda Perkowskiego i Dyrektora szkoły Pana Jana Falkowskiego przedstawiciele Zespołu Szkół im. Jana Pawła II w Wyszkach mogli wziąć udział w tej prestiżowej imprezie.

Wśród uczestników konkursu były uczennice kl. III c : Marta Borowska, Anita Olędzka, Emilia Karpiesiuk. Dziewczęta wystąpiły w kategorii: solo i zespół. Gimnazjalistki zaprezentowały przygotowane przez siebie piosenki: „Orevuar” i „Wszystko mogą królowie”. Występ naszych „piosenkarek” był bardzo emocjonalny i ekspresywny, i został nagrodzony gromkimi brawami. Niestety, wśród tak profesjonalnych prezentacji wokalnych innych uczestników nasze „amatorskie” wystąpienie nie zakwalifikowało się do nagród. Mimo wszystko, dziewczęta były bardzo zadowolone ze swoich występów, możliwości wyjazdu do Siedlec i ogólnej atmosfery panującej na Festiwalu Piosenki Rosyjskiej. Bez wątpienia wyjazd ten dostarczył im wielu niezapomnianych przeżyć i nowych doświadczeń.

Organizatorami Festiwalu byli: Polskie Stowarzyszenie Nauczycieli i Wykładowców Języka Rosyjskiego oraz IV Liceum Ogólnokształcące im. Hetmana Stanisława Żółkiewskiego w Siedlcach. Współorganizatorzy imprezy to Miejski Ośrodek Kultury w Siedlcach oraz Samorządowe Centrum Doradztwa i Doskonalenia Nauczycieli w Siedlcach.

Partnerzy Festiwalu BAŁAŁAJKA: Fundacja RUSSKIJ MIR, Stowarzyszenie Współpracy Polska-Wschód, Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 2 w Siedlcach, Centrum Kształcenia Ustawicznego w Siedlcach, PEC Przedsiębiorstwo Energetyczne w Siedlcach.

Patronat honorowy nad Festiwalem objęli Ambasador Federacji Rosyjskiej, Prezydent Miasta Siedlce, Mazowiecki Kurator Oświaty oraz Rektor Uniwersytetu Przyrodniczo-Humanistycznego w Siedlcach.

Festiwal odbył się w gościnnych progach Miejskiego Ośrodka Kultury w Sali Widowiskowej „Podlasie”.

                                                                                                                                                                Elżbieta Orbik

   
© Zespół Szkół im. Jana Pawła II w Wyszkach