Dzisiaj jest: 4 Czerwca 2023    |    Imieniny obchodzą: Helga, Karol, Franciszek

V Gminny Koncert Kolęd - 14.01.2013

   „Śpiewajmy i grajmy Mu, Małemu” to słowa, które od kilku lat   są mottem Gminnego Koncertu Kolęd w naszej szkole. „Niezwykłe jest bogactwo kolęd polskich i niepospolite są ich wartości artystyczne. Nie wiem, czy inny kraj może pochwalić się zbiorem podobnym do tego, który posiada Polska” – tak przed laty określił nasz dorobek dziejowy wieszcz polski Adam Mickiewicz. Dlatego staramy się nie zatracić tego, co nasi przodkowie dokonali na przestrzeni wieków. Chcemy przypominać dawne kolędy i pastorałki, ale też chętnie poznawać i śpiewać współczesne utwory.

 

W tym roku po raz kolejny spotkanie odbyło się w naszej szkole 14 stycznia 2013r.

Przegląd rozpoczął dyrektor szkoły Jan Falkowski, który powitał zebranych gości. Swoją obecnością zaszczycili nas: pan Ryszard Perkowski wójt Gminy Wyszki, pan Janusz Wyszyński przewodniczący Rady Gminy Wyszki, pan Tadeusz Wielanowski sekretarz gminy, pani Teresa Falkowska skarbnik gminy, pani Ewa Zajkowska z-ca prezesa Banku Spółdzielczego w Brańsku, pan Edward Karpiesiuk dyrektor Banku Spółdzielczego w Brańsku oddział Wyszki, pani Joanna Tarasiuk przedsiębiorca z Wyszek, pan Andrzej Karpiesiuk dyrektor Szkoły Podstawowej w Topczewie, ks. Marcin Szymanik z parafii Topczewo, opiekunowie z   uczestnikami, uczniowie oraz rodzice.

W nastrój świąteczno – kolędniczy wprowadziła uczennica klasy IV recytując wiersz K. I. Gałczyńskiego pt. „Przed zapaleniem choinki”. Następnie na tle wymownej, betlejemskiej dekoracji rozpoczęły się występy. Uczestnicy zaprezentowali bardzo bogaty program muzyczny śpiewając tradycyjne, jak i mniej znane kolędy oraz pastorałki. Można było posłuchać min. takich utworów jak „Jam jest dudka”, „Maleńka Miłość”, „Gore gwiazda”, „Święta, święta”, „Cicha noc”, „Ogrodniczek” itd. Oprócz pięknych śpiewów poznaliśmy historię powstania niektórych kolęd i pastorałek. Fakt, że „śpiewać każdy może” został potwierdzony, ponieważ artyści byli w różnym wieku. Można było posłuchać przedszkolaków, zerowiaków, uczniów szkoły podstawowej i gimnazjalistów, a nawet przybyłych gości.

   Na zakończenie koncertu organizatorzy podziękowali i pogratulowali wykonawcom i opiekunom za wspaniale przygotowane występy. Słowa uznania skierował również ks. Marcin Szymanik, który zaznaczył, iż tradycja śpiewania kolęd powinna być przekazywana z pokolenia na pokolenie, aby cieszyć się z narodzenia Jezusa , a zarazem nie zatracić polskiego dziedzictwa kulturowego. Natomiast pani dyrektor poprosiła gości o wręczenie uczestnikom i opiekunom pamiątkowych dyplomów i upominków. Miłym, karnawałowym akcentem był słodki poczęstunek.

Koncert kolęd odbył się w miłej i niezapomnianej atmosferze dzięki naszym niezawodnym sponsorom: panu Ryszardowi Perkowskiemu wójtowi Gminy Wyszki, panu Stanisławowi Bachurkowi prezesowi Banku Spółdzielczego w Brańsku, panu Edwardowi Karpiesiukowi dyrektorowi Banku Spółdzielczego w Brańsku oddział w Wyszkach, państwu Joannie i Marcinowi Tarasiuk przedsiębiorcom z Wyszek, panu Waldemarowi Piotrowskiemu. Za okazane wsparcie serdecznie Im dziękujemy.

Mamy nadzieję, że spotkamy się ponownie za rok.

Renata Olszańska

Renata Żukowska

Zapraszamy do fotogalerii - link

   
© Zespół Szkół im. Jana Pawła II w Wyszkach