Dzisiaj jest: 25 Maja 2024    |    Imieniny obchodzą: Grzegorz, Urban, Magda

,,Maleńka Miłość zbawi świat…”

Spotkania opłatkowe "zakorzenione" w polskiej tradycji są bez wątpienia szczególną okazją do wypowiedzenia słów najpiękniejszych, jakie znamy; są okazją do spotkań, rozmów i czasem szczególnego otwarcia się na drugiego człowieka.

Spotkanie opłatkowe zawsze tam, gdzie się odbywa, wprowadza świąteczną atmosferę, a serca i umysły uczestników przepełnia miłością, by wszyscy mogli dzielić się nią jak chlebem.

Takie spotkania co roku odbywają się w naszej szkole.

 

Dnia 21 grudnia 2012r. zgodnie z wieloletnią tradycją w murach naszej szkoły miała miejsce bożonarodzeniowa uroczystość z udziałem przedstawicieli zaprzyjaźnionych z nami lokalnych środowisk: Parafii Rzymskokatolickiej w Wyszkach, Urzędu Gminy, nauczycieli emerytów i rady rodziców.

 

   Spotkanie rozpoczęło się o godz. 10.00. Zgromadzonych gości, dzieci i młodzież, nauczycieli oraz pracowników szkolnej administracji i obsługi gorąco, i świątecznie powitał Jan Falkowski - dyrektor szkoły.

   Następnie ks. Grzegorz Ziembowski odczytał fragment Pisma świętego o Narodzeniu Jezusa i poświęcił opłatki, którymi dzieliliśmy się w naszych klasach i grupach na znak pokoju, miłości i nieba.

   Scenariusz szkolnego spotkania oraz dekorację okolicznościową przygotował Samorząd Uczniowski, zaś ucztę artystyczną w postaci jasełek przedstawiły dzieci z grup nauczania zintegrowanego pod kierunkiem pań wychowawczyń oddziałów przedszkolnych. Nasi milusińscy i zarazem najmłodsi uczniowie, wszystkich urzekli fantastycznymi kostiumami, które przygotowali rodzice, za co serdecznie dziękujemy.

   Tradycyjnie też zawitał do nas Święty Mikołaj, który gości obdarował aniołkami zaś uczniów paczkami pełnymi słodyczy.

     Na koniec uroczystości wszyscy wszystkim złożyli najgorętsze, najszczersze życzenia świąteczne z głębi poruszonych atmosferą serc płynące. Życzyliśmy sobie spokoju, pokoju, miłości, która wszystko przezwycięża, radości i zrozumienia na co dzień, błogosławieństwa i łask bez liku od Narodzonego Dzieciątka Jezus.

Tego dnia wszyscy czuliśmy, że Boże Narodzenie trwa.

Maria Porucznik

Zapraszamy do fotogalerii - link

   
© Zespół Szkół im. Jana Pawła II w Wyszkach