Dzisiaj jest: 1 Marca 2024    |    Imieniny obchodzą: Antonina, Antoni, Albin

"Witaj, majowa jutrzenko..."

DSCF8147Maj to miesiąc wypełniony ważnymi datami i rocznicami. 30 kwietnia spotkaliśmy się w naszej szkole, aby wspólnie przeżyć chwile refleksji nad wieloma majowymi dniami. Uczniowie kl.VA, VI, VII oraz IIIB gimnazjum w inscenizacji przypomnieli nam, że każde majowe święto ma inną wymowę, czego innego dotyczy ale niesie własne uniwersalne wartości, mądre i pełne refleksji nad czasem minionym.

1 Maja - to Międzynarodowy Dzień Solidarności Ludzi Pracy, 2 Maja-Święto Flagi, 3 Maja - Narodowe Święto Konstytucji.

 Całość inscenizacji była przeplatana odpowiednio dobranymi pieśniami i piosenkami patriotycznymi.

Podczas apelu wzbogaciliśmy naszą wiedzę historyczną, przypomnieliśmy, jakie znaczenie ma dla Polaków przynależność do Unii Europejskiej oraz poszanowanie symboli narodowych. Całość zakończyliśmy wspólnym odśpiewaniem "Roty".

 Majowe święta zawsze obchodzimy w naszej szkole z radością i nadzieją w atmosferze patriotycznych chwil.

   
© Zespół Szkół im. Jana Pawła II w Wyszkach