Dzisiaj jest: 30 Marca 2023    |    Imieniny obchodzą: Amelia, Leonard, Dobromir

III Szkolny Konkurs Papieski - św. Jan Paweł II - Papież Wolności

Papiez Wolności„(…) Dzisiaj cieszymy się z odzyskanej wolności, ale wolności nie można tylko posiadać i używać. Trzeba ją stale zdobywać przez prawdę. Wolność kryje w sobie dojrzałą odpowiedzialność ludzkich sumień, która z tej prawdy wynika. Może ona być używana dobrze lub źle (…)”
Jan Paweł II

Pielgrzymki Ojca Świętego  Jana Pawła II do Ojczyzny były tematem tegorocznego Konkursu Wiedzy o Patronie Szkoły pod hasłem „Jan Paweł II – Papież Wolności”.
Trzyosobowe drużyny z klas III –VI oraz kl. VII i klas gimnazjalnych w dn. 22 maja 2018r. wzięły udział we współzawodnictwie, odpowiadając na wylosowane pytania. Uczniowie zachwycili wszystkich ogromem wiedzy dotyczącej nie tylko terminów, haseł czy  miejscowości wizyt Jana Pawła II w Polsce, ale też różnych ciekawostek związanych z tymi wizytami, papieskich beatyfikacji i kanonizacji, a przede wszystkim treści nauczania podczas spotkań z rodakami.

Nad prawidłowym przebiegiem konkursu czuwała komisja pod przewodnictwem wicedyrektor p. Marty Warpechowskiej, a uczniowie z poszczególnych klas kibicowali swoim drużynom i nagradzali ich brawami.
Rywalizacja zakończyła się następująco: w pierwszym etapie (uczniowie młodsi):

  • I miejsce zdobyła drużyna klasy IVB w składzie: Zuzanna Trzeszczkowska, Marcin Topczewski i Adam Wyszkowski,
  • II miejsce wywalczyli uczniowie z klasy V – Emilia Olszańska, Kacper Niewiński, Mateusz Warpechowski,
  • III miejsce przypadło drużynie z klasy VI – Izabeli Malinowskiej, Jowicie Malinowskiej, Bartłomiejowi Niewińskiemu.   

W drugim etapie – uczniowie starsi – najwyższe miejsca uzyskali:

  • I miejsce reprezentacja  klasy IIIA gimnazjum – Klaudia Puchalska, Gabriela Górska, Paulina Michalska,
  • II miejsce zdobyli uczniowie z klasy IIA gimnazjum – Gabriela Dębicka, Natalia Trzeszczkowska, Marcin Falkowski, 
  • III miejsce zdobyła drużyna z klasy VII – Marta Olszańska, Natalia Falkowska, Ewelina Trzeszczkowska.

Dzieci z oddziałów przedszkolnych oraz uczniowie klasy I i II szkoły podstawowej również przyczynili się do uświetnienia tego dnia, przygotowując piękne, pracochłonne i bardzo wymowne plakaty, nawiązujące treścią do tegorocznego hasła „Jan Paweł II – Papież Wolności”.    
Gratulujemy wszystkim uczniom biorącym udział w konkursie, a wychowawcom i rodzicom dziękujemy za wspieranie podopiecznych w zdobywaniu wiedzy o naszym świętym Patronie, który był niezłomnym obrońcą godności i wolności człowieka.
Dziękujemy Spółdzielni Uczniowskiej „Pszczółka” za sfinansowanie nagród dla wszystkich uczestników oraz  Zespołowi ds. Patrona za  pomoc w organizacji i sprawnym przebiegu konkursu.  


Agata Falkowska

Fotorelacja (link)

   
© Zespół Szkół im. Jana Pawła II w Wyszkach