Dzisiaj jest: 27 Marca 2023    |    Imieniny obchodzą: Lidia, Ernest, Jan

Bezpieczne wakacje

bezpieczne wakacje    Aby wyjazdy na wakacyjny wypoczynek były bezpieczne a czas spędzony nad wodą, w górach czy w domu przyniósł tylko miłe wspomnienia warto pamiętać o zachowaniu podstawowych zasad bezpieczeństwa i ostrożności. Dnia 14 maja 2015r. przedstawiciele Komendy Powiatowej Policji w Bielsku Podlaskim spotkali się z dziećmi z klas I-III Szkoły Podstawowej oraz z oddziałów przedszkolnych w ramach programu prewencyjnego ,,Bezpieczne wakacje”.

Celem prelekcji było omówienie zagrożeń czyhających na dzieci w czasie wakacyjnego wypoczynku: nad wodą, na drodze, w Internecie. Uczniowie dowiedzieli się jak bezpiecznie poruszać się po drogach, aby nie stwarzać zagrożenia i dlaczego warto nosić elementy odblaskowe oraz zapinać pasy w samochodzie. Zwrócono uwagę uczniów na zagrożenia płynące z korzystania z różnego rodzaju kąpielisk, przestrzegano przed zawieraniem znajomości w Internecie i innymi niebezpieczeństwami czyhającymi w sieci. Szczegółowo omówiono zasady postępowania w gospodarstwie rolnym i podczas prac polowych, przypomniano numery alarmowe do służb ratunkowych.

Katarzyna Kristosiuk

 

   
© Zespół Szkół im. Jana Pawła II w Wyszkach