Dzisiaj jest: 18 Czerwca 2019    |    Imieniny obchodzą: Elżbieta, Paula, Marek

„LOLEK” - szkolny konkurs na najlepszego kolegę i naśladowcę Jana Pawła II - III edycja

lolek Wzorem ubiegłego roku szkolnego, po półrocznej klasyfikacji i podsumowaniach, nadchodzi czas wyłonienia wśród uczniów naszej szkoły naśladowcy Karola Wojtyły. Ferie zimowe już za nami, a co za tym idzie kapituła konkursu, dnia 06.02.2017r. nominowała laureatów konkursu „Lolek”. Rozstrzygnięcie i wyłonienie zwycięzców nie było proste, ponieważ zgłoszono wielu wspaniałych kandydatów.

Każdy ze zgłoszonych uczniów ma w sobie to „coś”, co zauważają nauczyciele i uczniowie, czym wyróżnia się spośród społeczności szkolnej, spośród swoich koleżanek i kolegów w klasie. Zgłoszeni kandydaci godnie reprezentują naszą szkołę na wielu imprezach i uroczystościach, działają w wielu organizacjach szkolnych i pozaszkolnych. Są dobrymi uczniami, wspaniałymi i uczynnymi kolegami, i koleżankami. Jednym słowem są wzorem do naśladowania, tak jak św. Jan Paweł II jest dla nas wielkim wzorem i autorytetem. Nominowani uczniowie żyją zgodnie z prawdą, a w swoim życiu i postępowaniu kierują się najwyższymi wartościami. Jak napisał, w swojej encyklice Fides et ratio Jan Paweł II, „tylko dzięki prawdziwym wartościom człowiek może stawać się lepszy, rozwijać w pełni swoją naturę. Człowiek nie znajduje prawdziwych wartości zamykając się w sobie, ale otwierając i poszukując ich także w wymiarach transcendentnych wobec niego samego. Jest to konieczny warunek, który każdy musi spełnić , aby stać się i wzrastać jako osoba dojrzała.” Mając na uwadze słowa Wielkiego Patrona kapituła konkursu, w której skład wchodzą przedstawiciele Rady Pedagogicznej, uczniowie, rodzice, Dyrektor Banku Spółdzielczego w Brańsku o/ Wyszki p. Barbara Wyszkowska-Perkowska oraz reprezentanci innych instytucji z lokalnego środowiska, wyłoniła dwóch laureatów:
Paulina Baranowska – kl. VI szkoła podstawowa
Beata Kardaszewicz – kl. III gimnazjum

Wśród nominowanych byli również wspaniali uczniowie, a właściwie uczennice, które mogą być wzorem do naśladowania:
Patrycja Falkowska – kl. VI szkoła podstawowa
Karolina Borowska – kl. VI szkoła podstawowa
Gabriela Wyszkowska – kl. III gimnazjum
Karolina Pierzchało – kl. IIA gimnazjum


Na zebraniu rodziców, dnia 08.02.2017r. Laureaci oraz Nominowani, z rąk Dyrektor Banku p. Barbary Wyszkowskiej - Perkowskiej, pana Dyrektora szkoły Jana Falkowskiego i pani wicedyrektor Marty Warpechowskiej,  zostali nagrodzeni, przed szerszą publicznością. Rodzice, dumni ze swoich dzieci, odebrali Listy Gratulacyjne. Wszystkim wyróżnionym było bardzo miło, a wśród rodziców dały się zauważyć łzy wzruszenia. Mamy nadzieję, że w kolejnych edycjach kapituła konkursu będzie miała jeszcze większy problem z wyłonieniem laureatów, bo oznaczałoby to, że uczniowie naszej szkoły biorą przykład z najlepszych i chcą być dobrymi ludźmi o wielkim sercu, przez które będą widzieć bliźniego w drugim człowieku.

Anna Wyszkowska – Kondraciuk

   
© Zespół Szkół im. Jana Pawła II w Wyszkach