Dzisiaj jest: 10 Grudnia 2018    |    Imieniny obchodzą: Julia, Judyta, Daniel

Ślubowanie uczniów klasy I

PRZYRZEKAMY NASZEJ SZKOLE, MAMOM, PANI,

ŻE BĘDZIEMY SOLIDNYMI I PILNYMI UCZNIAMI”

 

        25 października 2017 roku to bardzo ważna data dla uczniów klasy I. W tym to właśnie dniu odbyła się uroczystość Pasowania dzieci na uczniów Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Wyszkach. Zaszczycili ją swoją obecnością: wójt gminy – p. Mariusz Korzeniewski, inspektor oświaty – p. Agnieszka Piotrowska, dyrektor BS w Brańsku o/Wyszki – p. Barbara Wyszkowska – Perkowska, ks. proboszcz – Andrzej Ulaczyk, przedstawiciel NZOZ w Wyszkach – p. dr Joanna Paszko – Wojtkowska,  dyrektor GCBK – p. Henryk Zalewski, przewodnicząca Rady Rodziców – p. Magdalena Angielczyk, dyrekcja szkoły, nauczyciele i uczniowie kl. II, III i oddziałów przedszkolnych.

      Na początku dzieci z kl. I zaprezentowały swoje umiejętności w programie artystycznym. Następnie odbyło się uroczyste ślubowanie, po którym wicedyrektor p. Marta Warpechowska dokonała pasowania, a dyrektor p. Jacek Falkowski wręczył dzieciom pamiątkowe dyplomy. Dopełnieniem ceremonii ślubowania była modlitwa, błogosławieństwo uczniów i poświęcenie plecaków przez ks. proboszcza Andrzeja Ulaczyka. Przedstawiciele klasy I złożyli także kwiaty i zapalili znicze przy pomniku Jana Pawła II. Nie zabrakło też tradycyjnych otrzęsin przygotowanych przez starsze koleżanki.

Wreszcie przyszedł czas na życzenia i upominki dla pierwszoklasistów. Goście mieli dla pierwszaków mnóstwo ciepłych słów i prezentów.

Na zakończenie w imieniu rodziców głos zabrała p. Katarzyna Walicka, która podziękowała wszystkim za obecność, dzieciom złożyła życzenia, a gości zaprosiła na poczęstunek.

Uczniom klasy I gratuluję występu, rodzicom zaś życzę, by zawsze byli dumni ze swoich pociech. Wszystkim, którzy przyczynili się do uświetnienia tej uroczystości – serdecznie dziękuję. Słowa szczególnej wdzięczności kieruję w stronę Rodziców uczniów kl. I.

                                                                                                                                                                                                                                                                              Agata Wyszkowska

GALERIA FOTO

   
   
© Zespół Szkół im. Jana Pawła II w Wyszkach